АвторизаціяРеклама

» » » Що робити, якщо вода в акваріумі мутна

Що робити, якщо вода в акваріумі мутна

Що робити, якщо вода в акваріумі мутна Час від часу вода в акваріумі починає мутніти. Існує безліч причин, за якими відбувається такий процес. Він може бути пов'язаний як з життєдіяльністю риб і якістю корму, так і з різними предметами всередині акваріума, включаючи і фільтр. Само по собі помутніння води в акваріумі не небезпечно, але все одно потрібно обов'язково виявити і усунути причини такого явища.

У більшості випадків причиною помутніння води стає масове розмноження бактерій. Якщо ваш акваріум новий, то можете не переживати - це абсолютно нормальне явище, яке з часом пройде. Якщо ж ваш акваріум вже давно «дозрів», то обов'язково пересадіть риб в іншу ємність і поміняйте воду. Іноді вода починає мутніти через неправильне використання хімічних засобів. Тому ще раз ретельно перечитайте інструкцію, щоб виявити свою помилку, а потім пересадіти риб в інший акваріум, так як існує ризик отруєння.

Вода може мутніти також через корм, який відразу ж починає розпадатися в воді - ще до того, як його поглинуть риби. До таких продуктів відносять, наприклад, свіже м'ясо або неправильно розморожений корм. У такому випадку змініть раціон мешканців акваріума, використовуючи високоякісні корми. Іноді вода починає забарвлюватися в різні, зовсім нехарактерні тони.

У більшості випадків це пов'язано з кольором декорацій акваріума. Наприклад, торф або дерево забарвлює воду в коричневий колір, в той час як рожевий гравій надає воді червонуватий відтінок. В більшості випадків це явище нормальне для риб. Для того щоб позбавиться від дивних відтінків, просто обробіть воду за допомогою таблеток активованого вугілля, так як вони є прекрасними абсорбентами.

Вода може мутніти в результаті підняття речовин, які накопичилися в субстраті акваріума. Звільнення такої речовини може статися в результаті діяльності риб або самої людини. З цього приводу не варто хвилюватися - мул повинен вивестись системою фільтрації. Якщо вода починає мутніти, то обов'язково перевірте фільтр - можливо, він зламався або працює недостатньо інтенсивно. Досить часто причиною забруднення води стає мертва риба. У великому акваріумі досить важко помітити маленьку мертву рибу, яка опустилася на дно. Тому намагайтеся якомога частіше перевіряти акваріум і його вихованців. При виявленні мертвої риби негайно виловіть її з води, так як вона дуже швидко починає розкладатися і змініть воду, вистачить 10% від загального об'єма акваріума.

вода в акваріумі, поради акваріумістам, Акваріум
Оціни пораду →
Переглядів: 4239
Рейтинг: 5.0/3

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ