АвторизаціяРеклама

» » » Красені-Хроміси власною персоною

Красені-Хроміси власною персоною

Доброго дня шановні читачі! Акваріумні рибки Хроміс в природі широко зустрічаються в різних водоймах «Чорного континенту». У природі Хроміси можуть виростати до 27 сантиметрів, проте в акваріумі простір обмежений і вони не такі величезні - зазвичай не більше 12 сантиметрів. Цікаво, що в акваріумних умовах, рибки довжиною 7 сантиметрів вже готові розмножуватися.

У Хромісів більш витягнуте тіло, ніж у інших цихлід, низький спинний і черевний плавники, але при цьому вони сильно витягнуті. Спинний плавник у самців має загострену форму. Ефектно виглядає забарвлення Хроміс при нересті. Головний фон забарвлення під час нересту яскраво-червоний, а по всьому тілу, плавникам і голові розкидані синьо-зелені точки. Акваріум з хромісами бажано як слід обладнати всіляким укриттями у вигляді гротів, печер і корчів. Вітається густа посадка великих акваріумних рослин, адже ці риби досить територіальні. Не рекомендується розміщувати ці укриття там, де ви годуєте риб. Таким чином ви не допустите проникнення риб на чужу територію.

Рослини підбирайте тільки великі, у яких потужна коренева система і грубі листя. Якщо не хочете щоб ваші вихованці почали рити грунт у місцях посадки трави, прикрийте ці місця великими каменями. На крайняк, можна взяти пластикові рослини, але як ви знаєте, у підтримці біологічної рівноваги такі рослини не беруть участі. Годують Хроміс живим кормом, адже в природних умовах вони вважаються хижаками і можуть зловити рибку, наприклад перекусять в акваріумі гуппіками або неоном. Щоб урізноманітнити їх раціон, можна підгодовувати сухими і рослинними кормами, а іноді давати стругане м'ясо.

Утримують і розводять Хромісів в приблизно таких самих умовах, які потрібні для інших цихлід. Так склалося, що Хроміси не сумісні з іншими гідробіонтами, а дорослі риби не уживаються з найпопулярнішими мешканцями акваріума з однієї простої причини - надмірна агресивність. Деякі проблеми можуть виникнути після переміщення риб на нерест. Підростаючий молодняк балується канібалізмом, це призводить до того, що в одному посліді без сортування залишиться в живих парочка великих і сильних риб. Однак, акваріумістів не лякають подібні труднощі в утриманні Хроміса.

Хромис метелик - утримання

Батьківщиною Хромісів метеликів вважається Венесуела і Колумбія, де вони виростають всього до 7 сантиметрів. Ці риби в основному живуть на мілководдях чистих річечок і струмків, які відносяться до басейну річки Оріноко. Невеликі Хроміси метелики позбавлені метушливості і відносно миролюбний характер дає можливість утримувати їх в невеликому акваріумі. Для пари риб вистачить 30-літрового акваріума, в якому будуть такі ж поступливі мешканці.

У такому випадку, краще вибрати акваріум з великою площею дна, ніж заввишки. Але не забувайте ось про що: метелики відносяться до цихлідів, а у цихлід територіальність закладена генетично, що особливо впадає в очі при нересті. Виходячи з цього, сумісність цього представника цихлових з іншими гідробіонтами можна вважати середньою. Оформити акваріум з Хромісом метеликом можна елементами, які будуть підкреслювати дивовижне забарвлення цих рибок.

Для цих цілей можна взяти темний акваріумний грунт і не яскравий фон, використовуйте різні відтінки зеленого кольору, великі камені з габро, базальту або граніту. Відмінним варіантом оформлення вважається поєднання декількох гіллястих корчів. Освітлення акваріума потрібно яскраве і лампи бажано розташувати по ближче до покривного стікла. В акваріумних умовах і з оптимальними умовами утримання Хроміси живуть більше 4 років. Не забувайте балувати своїх вихованців різним кормом: циклопом, артемією, дафнієм, мотилем і трубочником. Так само метелики не проти поласувати гранульованими і пластівчастими кормами, але це все ж не основний їхній корм. Дуже до речі підгодовувати риб кормами, багатими вітамінами.

Параметри акваріумної води з хромісамі повинні бути такі:
температура води: 26-30 градусів,
активна реакція середовища: 6,0-7,5 рН,
жорсткість води (dH): 6-14.

Цей вид Хромісу досить чутливо реагує на зміну якості і температури води. Якщо утримувати цю рибку в акваріумі з високою концентрацією сполук азоту та низькій температурі, великий ризик викликати різні болячки, наприклад туберкульоз і гексамітоз. Регулярно підмінювати воду, раз на тиждень буде достатньо, але не більше 20%. Якщо вода досить кисла і жорстка, то потрібно вжити відповідних заходів щодо зменшення цих параметрів. Для цих цілей можна використовувати дистилят.

Розмноження Хроміс метелик

У цій акваріумній рибкі не сильно виражені статеві відмінності. Самці трохи крупніші за самок, голова більш масивна, спинний плавець більш загострений. Самка володіє малиновим або рожевим черевцем, проте деякі варіації позбавлені подібних ознак. Якщо вода підходить для риб, то розводити їх не складає особливих труднощів. Ікру самка метає на плоский камінь, або широкий листок рослин. За один нерест самка може відмітати до 200 ікринок, які дбайливо ротом переносить самець в заздалегідь викопану, їм же, ямку в грунті.

Про майбутнє потомство піклується і самка і самець, але подальший догляд за ікрою лежить все ж на самці. У такому випадку самку краще тимчасово прибрати з акваріума. Як було відмічено, хроміс метелик неважний батько. Дуже часто батьки поїдали ікру ще до того, як з неї викльовуються личинки. Щоб нерест був продуктивним, ікру краще ікубіровати в окремому акваріумі, наливши в нього води із загального, щоб були однакові показники. Активних малюків годують инфузорією, а трохи пізніше наупліями артемії. Щоб мальки краще росли, подбайте про якість акваріумної води. Акваріумістами було відмічено, що при схрещенні близькоспоріднених риб, їх зовнішній вигляд риб погіршується, тому дуже важливо забезпечити регулярний «приплив» свіжої крові.

поради акваріумістам, Красені-Хроміси, Акваріумні рибки
Оціни пораду →
Переглядів: 1636
Рейтинг: 5.0/6

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ