АвторизаціяРеклама

» » » Як збити температуру собаці

Як збити температуру собаці

Як збити температуру собаці Підвищення температури у собаки може бути викликано як зовнішніми чинниками (перегрівом собаки на сонці), так і внутрішніми (наприклад, інфекційним захворюванням). Незалежно від причин, дуже важливо збити температуру собаці якомога швидше, так як температура вище 41,1 градусів призводить до критичного стану: втрати організмом рідини, набряку головного мозку і небезпечних порушень роботи внутрішніх органів. Доречі, стан та імунитет вашого улюбленця залежить від якісного корму.

Вам знадобиться
- шматочки льоду і холодна вода для змочування шерсті тварини і пиття.

У виняткових випадках:
- антигістамінний препарат (димедрол, супрастин, тавегіл, дипразин і т.п.),
- димедрол для ін'єкцій,
- медичний шприц,
- половина таблетки аспірину.

Щоб збити температуру, на шию і внутрішню поверхню стегна собаки потрібно терміново покласти лід або холодною водою змочити її шерсть. Дайте тварині можливість втамувати спрагу прохолодною водою, забезпечивши їй питво невеликими порціями. Давати самостійно таблетки або робити собаці ін'єкції небажано. Необхідно терміново доставити вихованця в ветлікарню.

Але бувають ситуації, коли в клініку собаку доставити неможливо і вже виразно видно, що без допомоги людини тварина загине, а фізичні заходи зниження температури не приносять потрібного результату. Тоді вихід один: ризикнути і знизити температуру своєму вихованцеві самостійно. Треба взяти антигістамінний препарат (димедрол, супрастин, тавегіл, дипразин і т.п.), розкришити його в порошок і разом з питвом дати його собаці. Це допоможе збити температуру і попередити розвиток алергічних реакцій. У разі якщо собака виявляється від води, потрібно ввести ін'єкцію димедролу у внутрішню поверхню стегна (необхідно слідувати інструкції, що додається по дозуванні препарату).

Дайте тварині половину таблетки аспірину (при вазі собаки 30 кг).

Для підвищення опірності організму собаки до інфекції введіть ін'єкцію імуностимуляторів (наприклад, катозал, який можна придбати в будь ветеринарній аптеці).

Після цього слід дати собаці злегка підсоленої води. Щоб порушити апетит тварини, давайте йому улюблений корм. Забезпечте своєму вихованцеві повний спокій і помістіть в тепле сухе приміщення. А найближчим часом, як тільки виникне можливість, покажіть собаку ветеринару.

Зверніть увагу
Прояви критичних станів характеризуються вираженою задишкою (іноді з хрипами), прискореним серцебиттям, порушенням ритму серцевих скорочень, часто втратою свідомості, появою судом або порушеннями координації рухів, відсутністю сечовипускання, виникненням ацетонового запаху з рота, пожовтінням кон'юнктиви очей і слизової оболонки ротової порожнини, проносом, блювотою, кровотечами з кишечника, а також гематомами (крововиливами на шкірі). Якщо помічено одне з цих ускладнень, то необхідно терміново збити температуру собаці і найближчим часом доставити її ветеринару, бо зволікання може призвести до летальних наслідків.

Корисна порада
Щоб вихованець був менш схильний до інфекцій, годуєте собаку тільки збалансованим кормом, вчасно проводьте вакцинацію. Також регулярно проводьте антігельмінтізацію і обробку проти зовнішніх паразитів.

Собака, поради собачникам, температура, животные
Оціни пораду →
Переглядів: 10123
Рейтинг: 5.0/4

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ