АвторизаціяРеклама

» » » Як дізнатися стать акваріумних рибок

Як дізнатися стать акваріумних рибок

Визначити стать рибок складно, так як в деяких випадках самки виглядають так само, як і самці. А якщо не знати особливостей, які властиві даній породі, то і зовсім неможливо. Але спробувати відрізнити їх все-таки можна, особливо якщо це дуже важливо для вас.

Зверніться до продавця, якщо ви тільки збираєтеся купити рибок. Зазвичай в таких магазинах торгують люди, які більш-менш розбираються в рибках. Якщо вам не можуть пояснити, хто самець, а хто самка, то краще зверніться в інший зоологічний магазин.

Порівняйте форму і розмір риб. Найчастіше самки трохи більші за протилежну стать, так як виношують майбутнє потомство. Але бувають і винятки. Якщо у вас рибки мають хоч якісь візуальні відмінності, значить, незабаром з'являться мальки.

Періодично спостерігайте за рибками. Якщо деякі раптом почали збільшуватися в розмірах, а черевце округлилося, найімовірніше, що це самки. Вам залишається лише трохи почекати, щоб визначити стать акваріумних риб.

Зверніть увагу на забарвлення акваріумних рибок. Зазвичай колірна гамма самців більш яскрава і насичена - по ній ви зможете визначити стать акваріумних риб. Самочки в більшості випадків володіють неабиякою зовнішністю. Але все це залежить виключно від виду риб, тому ви можете і помилитися. Плавники і хвіст у самців трохи довший і яскравіше. Їх колір може мінятися в «шлюбний» період: з'являються різні вкраплення і додаткова пігментація. Так вони стають більш привабливими для самок. Після нересту відбуваються зворотні зміни.

Придбайте спеціальну літературу про дану породі риб. У книзі ви зможете докладно прочитати про характерні статевих відмінностях. Якщо ви не знаєте, до якого різновиду належать ваші акваріумні вихованці, подивіться в магазині їх назву.

Зазвичай на акваріумах воно вказане.
Якщо ви так і не можете з точністю визначити стать риб, але при цьому ви помітили ряд відмінностей, то просто чекайте на поповнення. Деякі види риб візуально не відрізняються за статевими ознаками, тому не засмучуйтеся, якщо в акваріумі плавають абсолютно однакові особини. Можливо, що вони різностатеві.

Акваріумні рибки, поради акваріумістам
Оціни пораду →
Переглядів: 4884
Рейтинг: 5.0/5

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ