АвторизаціяРеклама

» » » Акваріумні рибки: сумісність видів

Акваріумні рибки: сумісність видів

Акваріумні рибки: сумісність видів В утриманні та розведенні акваріумних рибок є свої особливі тонкощі і нюанси. Це повинен знати кожен, хто збирається завести собі нових «вихованців» - акваріумних рибок. Знань про те, чим харчуються декоративні рибки, буде недостатньо. Величезну роль в утриманні акваріумних рибкок грає сумісність їх видів.

Сумісність акваріумних рибок по місці їх існування

Це, мабуть, один з найголовніших аспектів правильного і здорового утриманню рибок в домашніх умовах. Важливо знати, що тільки в солонуватій або тільки в прісній воді можуть існувати не всі риби, але більшість з них все ж віддають перевагу прісній воді: золоті рибки, гуппі, півники, рожеві даніо і т.д. До речі кажучи, сюди ж слід віднести і певний температурний режим, який є оптимальним для тих чи інших риб.

Сумісність акваріумних рибок по їх темпераменту

Це ще один важливий критерій дружного сусідства. Ні в якому разі не можна утримувати в одному акваріумі забіяк і мирних рибок. В іншому випадку перші просто знищать других.

Приміром, сиамські бійцівські рибки (або півники) є забіяками від природи. Якщо вже вони заводять запеклі бої між собою, то про їх сумісність зі спокійними видами риб взагалі і мови бути не може! Цікаво, що в одному акваріумі навіть не рекомендується тримати двох півників-самців, оскільки один з них обов'язково загине в запеклій бійці.

Сумісність акваріумних рибок: хижаки - загроза для мирних риб!

Хижі рибки - несусіди мирним! Справа в тому, що ці види воліють харчуватися живим кормом, тому легко можуть напасти на тих рибок, які їдять засушені личинки комах, планктон і т.д. Єдиний випадок, коли хижі рибки не нападають на мирних, це великі розміри мирних риб. Але варто хижакові самому вирости в своїх розмірах, як він тут же віддасть перевагу поласувати своїми мирними сусідами. В цьому випадку потрібно або розділяти акваріум непрозорим склом, або розсаджувати риб в окремі ємності.

Сумісність акваріумних рибок за їх розмірами

Не рекомендується поміщати в один акваріум дрібні і великі види риб. В цьому випадку рибки почнуть випробовувати суттєвий дискомфорт. Крім того, відмінність в їх розмірах буде постійно позначатися на кількості корму, що поїдається тими чи іншими видами риб: дрібним мешканцям акваріума завжди будуть діставатися тільки крихти, тоді як великі види риб будуть з'їдати великі ласі шматки. Цього правила слід дотримуватися і тоді, коли є необхідність в розведенні риб одного і того ж виду: потрібно по можливості утримувати разом тільки рибок приблизно одного віку та розміру.

Бувалі акваріумісти відзначають, що найкраще розводити дрібних і стайних риб. Справа в тому, що ці рибки невибагливі, дуже красиві, а також доступні за ціною. Вони не вимагають великих сил і витрат.

Найяскравішими серед них є наступні рибки: гуппі, барбуси, смугастий даніо, піцилії, меченосці, моллінезії. Однак навіть тут є своє правило: мальків слід тримати окремо від дорослого покоління. В акваріум до дорослих риб їх слід випускати, коли вони підростуть.

Акваріумні рибки, поради акваріумістам, сумісність видів, види рибок, животные
Оціни пораду →
Переглядів: 7156
Рейтинг: 5.0/4

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ