АвторизаціяРеклама

» » » Подорожуємо Україною: Харків

Подорожуємо Україною: Харків

Якщо вас не лякає перспектива гуляти весь день пішки , запрошуємо вас відправитися на оглядову екскурсію по Першій столиці .
Екскурсія дійсно може зайняти у вас цілий день , але після неї ви можете сміливо говорити своїм знайомим і друзям , що бачили в Харкові практично все.
Якщо ваш візит у це місто більше, ніж на день - рекомендуємо вам подобово квартири Харків

Приїхавши до Харкова , не поспішайте залишати вокзал . Саме звідси можна сміливо починати свій екскурсійний маршрут . На першій платформі Південного вокзалу ви побачите пам'ятник отцю Федору ( герою роману " Дванадцять стільців" І.А. Ільфа і Є.П. Петрова) . Встановили його тут неспроста. У романі герой відстав саме в Харкові від поїзда , набираючи в чайник води. Так його і зобразив скульптор - наздоганяючого потяг з чайником в руках.

Покинувши головну будівлю Харківського Південного вокзалу , ви опинитеся на привокзальній площі. Вона по праву вважається однією з найкрасивіших в Україні . Яскравість і незвичність їй надають клумби , що рясніють квітами з весни до осені , і великий фонтан. Важко повірити , що ще в першій половині ХIХ століття на цьому місці ( так званої Архиєрейської леваді ) було непросихаюче болото.

Праворуч від вас виявиться монументальний будинок - це Управління Південної залізниці. Зліва від вас - будівля колишнього Головпоштамту . У вечірній час площа освітлена, а фонтан перетворюється на справжню музичну шкатулку : робота фонтану супроводжується класичними музичними творами , або піснями української естради , і різнокольоровою підсвіткою .

Від вокзалу (правіше Управління Південної залізниці ) до центру міста веде вулиця Карла Маркса . Ще кілька сот років тому по цій вулиці приїжджі йшли до торговельних рядів Центрального Ринку. Тому , хоч і знаходилася вона не в центрі , була освітлена і вимощена бруківкою .

Звернувши на вулицю Карла Маркса , праворуч ви побачите невеликий парк з пам'ятником пожежникам, загиблим при виконанні. З лівого боку вулиці яскравими афішами вашу увагу приверне Театр музичної комедії (вулиця Карла Маркса 32).

Але головна визначна пам'ятка вулиці Карла Маркса - будівля колишнього театру " Міссурі " (вул. Карла Маркса , 28 ) . Саме його харків'яни вважали першим справжнім театром міста . Тут довгий час знаходився оперний театр " Міссурі " . А останні 60 років свого "життя " будівля належала Театру музкомедії . Наприкінці ХХ століття будівля театру спорожніла , а в 2000 -х тут трапилася пожежа. Відтоді старий театр " Міссурі " обгороджений і прихований від сторонніх очей.

Вулиця Карла Маркса приведе вас до Благовіщенської церкви. Цей п'ятиглавий храм з дзвіницею вважається найкрасивішим у Харкові. Але в народі говорять , що побудований він у " поганому " місці. Судіть самі. Влітку 1974 року народження, під час грози з дзвіниці впав чавунний хрест. А майже через 20 років , в липні 1996 року , хрест на дзвіниці погнуло сильним ураганом . Рік по тому , 2 червня 1997 вже відновлений хрест, а також верхівка куполу дзвіниці, були знищені пожежею. Зараз Благовіщенський собор відновлений , і зустрічає прихожан у всій своїй красі.

Автор: Геннадій Булка

туризм, Харків, відпустка, подорожуємо Україною, сімейний відпочинок
Оціни пораду →
Переглядів: 1599
Рейтинг: 5.0/3

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ