АвторизаціяРеклама

» » » Любити своїх дітей

Любити своїх дітей

Коли Світлана виходила заміж за Олександра Корніяку, вони навіть не думали, що будуть виховувати п’ятеро дітей. Дітвора народжувалась практично один за одним з різницею в півтора-два роки. Як каже сама мати: «Дуже хотіли сина, а вийшло так, що всі дівчата». Старшій зараз 23 роки, меншій — 14. Ні про що не жаліє. Тільки радіє, що мають з чоловіком чудових доньок. «Зате зяті будуть», – ділиться вона, чарівно посміхаючись і мабуть мріючи про щасливу долю для Люби, Оксанки, Ані, Тоні та Насті. Минулого року пані Світлані присвоїли почесне звання «Мати-героїня». Але, як вважає сама, на нього більше заслуговують ті сім’ї, які, крім своїх дітей, виховують чужих.

– Важко вам зі своїми дівчатами? – ставлю своє перше питання.
– Раніше думала: важко буде, допоки дітки малі, а як подорослішали — стало ще важче. Я в тому плані, що більше почала за них переживати. Старші за¬раз навчаються в Києві, пізно повертаються, а по Борисполю страшно стало ходити. Від центру до нас далеко, тому й переживаю.
У вихованні пішло так, що старша донька мені дуже допомагала. Їй було рік і два місяці, але вже тоді вона знала: якщо заплакала сестричка, їй потрібно дати пустушку, позвати маму, сказати, що сестричка прокинулась.
– Є між вами порозуміння чи може виникають моменти, коли не можете знайти спільної мови?
– Розуміння є. До суперечок майже ніколи не доходить. Хіба що, коли вони наближались до перехідного віку. Зі старшими це відбувалося частіше, з меншими майже ніколи. Бо старші з ними ділилися: «Нас так само не пускали, так само забороняли. Але пройде час, і вам дозволять». Ті прислухались, тому з ними таких проблем уже не було.
Звісно, виховати п’ятьох дуже важко. Важко тому, що вони одна одну покривають. І коли караєш, то думаєш: «А як не ту покарала?» З одного боку, жаль, а карати потрібно всіх. Адже вони одна одну копіюють. І будуть потім говорити: «Тій можна, а чому мені не можна». Упусти щось в одній, назавтра все те саме буде з усіма. Тобто мають бути жорсткі рамки, але головне не перегнути палки. Це не одна дитина, їх п’ятеро.
– Чому ви насамперед намагалися навчити своїх дівчат?
– Намагалася дати найголовніше – доньки повинні знати, що вони одне ціле, що повинні одна одній допомагати. Що б не сталося. Наступне – поважати старших. Будуть поважати людей, їх теж будуть поважати.
– Можете щось порадити тим дівчатам, у яких, можливо, доля складеться, як у вас — буде багато діток?
– Основне – дітей треба любити. Вони з чоловіком повинні зрозуміти, що дитину виховують не один і не два роки, й не до школи. Завчасно мають знати: не тоді тяжко буде, коли дитина лежить поперек колиски, а коли їй потрібно буде давати знання про доросле життя. Школа зараз мало що дає. Грузять тільки уроками. Тому виховання, в основному, лягає на плечі батьків.
Крім того важливо зрозуміти: які в сім’ї стосунки між батьками, таке буде ставлення дітей до батьків, один до одного й до людей. Будь-які негаразди між собою батьки мають приховувати, щоб діти цього не бачили. Тоді все буде нормально.

Павло МАГДЕНКО
«Форум-Експрес»

дітей, турбота, діти, любити, родина, сім'я, своїх
Оціни пораду →
Переглядів: 2426
Рейтинг: 5.0/1

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ