АвторизаціяРеклама

» » » Любити своїх дітей

Любити своїх дітей

Любити своїх дітей Коли Світлана виходила заміж за Олександра Корніяку, вони навіть не думали, що будуть виховувати п’ятеро дітей. Дітвора народжувалась практично один за одним з різницею в півтора-два роки. Як каже сама мати: «Дуже хотіли сина, а вийшло так, що всі дівчата». Старшій зараз 23 роки, меншій — 14. Ні про що не жаліє. Тільки радіє, що мають з чоловіком чудових доньок. «Зате зяті будуть», – ділиться вона, чарівно посміхаючись і мабуть мріючи про щасливу долю для Люби, Оксанки, Ані, Тоні та Насті. Минулого року пані Світлані присвоїли почесне звання «Мати-героїня». Але, як вважає сама, на нього більше заслуговують ті сім’ї, які, крім своїх дітей, виховують чужих.

– Важко вам зі своїми дівчатами? – ставлю своє перше питання.
– Раніше думала: важко буде, допоки дітки малі, а як подорослішали — стало ще важче. Я в тому плані, що більше почала за них переживати. Старші за¬раз навчаються в Києві, пізно повертаються, а по Борисполю страшно стало ходити. Від центру до нас далеко, тому й переживаю.
У вихованні пішло так, що старша донька мені дуже допомагала. Їй було рік і два місяці, але вже тоді вона знала: якщо заплакала сестричка, їй потрібно дати пустушку, позвати маму, сказати, що сестричка прокинулась.
– Є між вами порозуміння чи може виникають моменти, коли не можете знайти спільної мови?
– Розуміння є. До суперечок майже ніколи не доходить. Хіба що, коли вони наближались до перехідного віку. Зі старшими це відбувалося частіше, з меншими майже ніколи. Бо старші з ними ділилися: «Нас так само не пускали, так само забороняли. Але пройде час, і вам дозволять». Ті прислухались, тому з ними таких проблем уже не було.
Звісно, виховати п’ятьох дуже важко. Важко тому, що вони одна одну покривають. І коли караєш, то думаєш: «А як не ту покарала?» З одного боку, жаль, а карати потрібно всіх. Адже вони одна одну копіюють. І будуть потім говорити: «Тій можна, а чому мені не можна». Упусти щось в одній, назавтра все те саме буде з усіма. Тобто мають бути жорсткі рамки, але головне не перегнути палки. Це не одна дитина, їх п’ятеро.
– Чому ви насамперед намагалися навчити своїх дівчат?
– Намагалася дати найголовніше – доньки повинні знати, що вони одне ціле, що повинні одна одній допомагати. Що б не сталося. Наступне – поважати старших. Будуть поважати людей, їх теж будуть поважати.
– Можете щось порадити тим дівчатам, у яких, можливо, доля складеться, як у вас — буде багато діток?
– Основне – дітей треба любити. Вони з чоловіком повинні зрозуміти, що дитину виховують не один і не два роки, й не до школи. Завчасно мають знати: не тоді тяжко буде, коли дитина лежить поперек колиски, а коли їй потрібно буде давати знання про доросле життя. Школа зараз мало що дає. Грузять тільки уроками. Тому виховання, в основному, лягає на плечі батьків.
Крім того важливо зрозуміти: які в сім’ї стосунки між батьками, таке буде ставлення дітей до батьків, один до одного й до людей. Будь-які негаразди між собою батьки мають приховувати, щоб діти цього не бачили. Тоді все буде нормально.

Павло МАГДЕНКО
«Форум-Експрес»

дітей, турбота, діти, любити, родина, сім'я, своїх
Оціни пораду →
Переглядів: 2197
Рейтинг: 5.0/1

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ