АвторизаціяРеклама

» » » Дитячий світ: шкільна форма

Дитячий світ: шкільна форма

З історії видно, що перша шкільна форма з'явилася в 1834 році. Однак, тоді така форма одягу була обов'язкова тільки для хлопчиків, дівчаток такі зміни в одязі торкнулися лише в 1896 році. У той час абсолютно всі державні службовці носили спеціальний одяг, форму, це стосувалося і навчальних закладів, так як вони теж всі були державними. Всі вчителі та школярі мали носити спеціальну шкільну форму. З того часу багато змінилося і багато разів помінялися стандарти шкільної форми для хлопчиків та дівчаток http://podushka.com.ua/ru/shkolnaya_forma_boy.html, але вона до цих пір актуальна в школах і державних установах різного типу.

Єдина форма одягу в школах була введена в 1949 році. У хлопчиків були гімнастерки сірого кольору з коміром, двома кишенями, п'ятьма гудзиками, а у дівчаток були вовняні темно - коричневі сукні з фартухом чорного кольору. Дівчатка по святах могли носити ці ж сукні тільки з білим фартухом, плюс до решти дівчата одягали білі банти (у свята) і коричневі (кожен день).
Також одним з основних атрибутів того часу вважалися жовтневі, комсомольські і піонерські значки, вони були окрасою для школярів і почесним званням. У піонерів як доповнення до форми ще була краватка. У 1962 році у хлопчиків змінилася форма, вони одягалися в цей час в вовняні сірі костюми з чотирма гудзиками, а у дівчаток з одягом змін не було.
З 1973 року хлопчики стали носити вовняні штани і нові курточки синього кольору. В 80-х роках влада ввела форму для старших класів. Хлопчики носили брючний синій костюм, а дівчатка костюм-трійку теж синього кольору, який включав в себе не брюки, а спідницю і піджак. Спідницю можна було носити з жилетом і з піджаком на вибір.

У 1988 році було дано наказ скасувати таку форму одягу, шкільна форма була визнана необов'язковою, однак у 1999 році знову ввели форму, але вже не таку сувору як десятиліття тому. Добре чи погано це, вирішувати не нам, ми не можемо боротися з розпорядженнями державних властей.

Автор: Яна Кукуруза

дитячий, форма, шкільна, світ
Оціни пораду →
Переглядів: 1949
Рейтинг: 5.0/2

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ