АвторизаціяРеклама

» » » Яку автономну каналізаційну систему обрати?

Яку автономну каналізаційну систему обрати?

Автономна каналізація. Що, як, навіщо і чому?
У цій статті розглянемо два види каналізаційних систем, що існують на ринку.
Це септики і біологічна очистка каналізації і сточних вод. Симбіоз цих двох систем в даній статті обійдемо стороною.
Отже, септик .
Як відомо септик - це банальний відстійник. Ємностей повинно бути як мінімум дві, якщо одна, то це вже не септик, а вигрібна яма. Так от якщо 2 ємності, а краще 3 з'єднати переливними трубами, то у нас вийде септик. А тепер розберемо, як же це працює. Стоки з дому потрапляють в приймальну ємність, де відбувається їх первинне очищення, колонія анаеробних бактерій розкладає стоки, які осідають на дно ємності. Зауважимо, що ємність повинна бути герметичною, тобто з дном. Далі за системою сполучених посудин стоки потрапляють в другу ємність. Де відбувається їх подальше очищення і осідання на дно. І так стоки дійшли до третьої ємності, це вже фінішна стадія очищення, тут може бути фільтруючий колодязь або поле фільтрації. Зауважимо, що за існуючими правилами, стоки з септика зобов'язані проходити грунтову доочищення.

Так от. Виходячи з цього, щоб стоки очищалися їх потрібно доочищати в грунті. А значить грунт повинен мати гарну абсорбуючу здатність. Також рівень грунтових вод повинен бути достатньо низьким, щоб неочищені стоки не потрапляли в колодязі.

Що ж коли грунт місцями переходить в глину, РГВ високий, в деяких місцях мало не на поверхні. Виникає питання, як бути?
Якщо у грунту низька вбираюча здатність, то потрібно збільшувати площу вбирання. Якщо РГВ високий, потрібно робити насип і насосами піднімати стоки після другої камери, подавати на насип де вони і будуть очищатися. Існує ще ряд особливостей використання септиків, один із таких прикладів у тому, що вода, яка повинна проходити грунтове доочищення, містить багато суспензії. І проходячи через грунт, або дренажні труби в полях фільтрації, суспензія поступово осідає і замулює грунт. Тим самим пропускна спроможність падає . Виходячи з цього, стає зрозуміло, що періодично доводиться міняти грунт і труби, що є досить трудомістким. Також для септика потрібно передбачити обов'язковий під'їзд ассенізаторской машини.

Виходить, що все описане вище є ні чим інакше як мінусами, септика.
Але в чому ж тоді плюси? А плюсами є простота установки, якщо вона не доповнена насосами, компресорами і т.д. Незалежність від електрики. Низька ціна, особливо якщо септик зроблений з бетонних кілець, еврокуба і таке інше. Коли господар септика своїми силами вкопує ці ємності. Якщо не потрібен вивіз грунту під поля фільтрації, і заміна площі поля, грунтами з більш високим ступенем фільтрації.

Тепер звернемося до іншого типу очищення стічних вод, а саме станції біологічної очистки.
У даних станціях закладений інший тип очищення стічних вод, зовсім протилежний першому. У цьому пристрої закладено принцип очищення за допомогою аеробних бактерій.

Автор: Геннадій Булка

автономна каналізація, біологічна очистка каналізації, сточні води, Ремонт, каналізація
Оціни пораду →
Переглядів: 1377
Рейтинг: 5.0/2

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ