АвторизаціяРеклама

» » » Історія вікна від витоків до сучасності

Історія вікна від витоків до сучасності

Житло сучасної людини важко уявити без вікон. Звичайні прямокутні, овальні, мансардні, арочні,металопластикові вікна - всі вони настільки звичні для нас і повсякденні, що ми інколи не задумуємося, що так було не завжди.

У старі часи будинки взагалі не мали нічого, що хоч приблизно б нагадувало сучасні вікна. Адже як було захищатися від примх погоди? Та й у багатьох цивілізаціях вважалося, що через отвори в будинок можуть проникнути злі духи.

Але щоб забезпечити доступ повітря і світла, придумувалися різні пристосування. Так, наприклад, в Древній Греції і Римі світло в оселі надходив крізь численні щілини в стінах, а також через досить величезні дверні прорізи, які виходили прямо у внутрішній дворик. У єгиптян "вікном" служили бічні отвори, розташовані високо під дахом будинку. Але навіть у ті часи люди прагнули до світла, тому в будинках часто можна було зустріти спеціальні ніші, розфарбовані під колір неба.

На Русі джерелом світла в будинках служили оглядові вікна. Їх спеціально прорубали в колодах і прозвали "волоковие", так як зсередини вони заволікалися звичайною дошкою. Щоб захистити таке вікно від холоду або дощу, в нього кріпилася спеціальна Віконниця, затягнута шматочками слюди,риб'ячим міхуром промасленим полотном.

І тільки за Петра I в Росії стали з'являтися справжні віконні прорізи. Їх конструкцію він "підгледів" у Європі і гідно оцінивши красу і витонченість, велів зводити великі віконні прорізи в споруджуваних Зимовому і Літньому Палацах. Однак такий тип вікон не прижився в Росії через суворий клімат, і надалі ще довго будівництво вікон обмежувалося звичайними дерев'яними віконцями.

Автор: Яна Кукуруза

витоків, Вікна, металопластикові вікна, сучасності, історія
Оціни пораду →
Переглядів: 1281
Рейтинг: 5.0/2

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ