АвторизаціяРеклама

» » » Історія вікна від витоків до сучасності

Історія вікна від витоків до сучасності

Історія вікна від витоків до сучасності Житло сучасної людини важко уявити без вікон. Звичайні прямокутні, овальні, мансардні, арочні,металопластикові вікна - всі вони настільки звичні для нас і повсякденні, що ми інколи не задумуємося, що так було не завжди.

У старі часи будинки взагалі не мали нічого, що хоч приблизно б нагадувало сучасні вікна. Адже як було захищатися від примх погоди? Та й у багатьох цивілізаціях вважалося, що через отвори в будинок можуть проникнути злі духи.

Але щоб забезпечити доступ повітря і світла, придумувалися різні пристосування. Так, наприклад, в Древній Греції і Римі світло в оселі надходив крізь численні щілини в стінах, а також через досить величезні дверні прорізи, які виходили прямо у внутрішній дворик. У єгиптян "вікном" служили бічні отвори, розташовані високо під дахом будинку. Але навіть у ті часи люди прагнули до світла, тому в будинках часто можна було зустріти спеціальні ніші, розфарбовані під колір неба.

На Русі джерелом світла в будинках служили оглядові вікна. Їх спеціально прорубали в колодах і прозвали "волоковие", так як зсередини вони заволікалися звичайною дошкою. Щоб захистити таке вікно від холоду або дощу, в нього кріпилася спеціальна Віконниця, затягнута шматочками слюди,риб'ячим міхуром промасленим полотном.

І тільки за Петра I в Росії стали з'являтися справжні віконні прорізи. Їх конструкцію він "підгледів" у Європі і гідно оцінивши красу і витонченість, велів зводити великі віконні прорізи в споруджуваних Зимовому і Літньому Палацах. Однак такий тип вікон не прижився в Росії через суворий клімат, і надалі ще довго будівництво вікон обмежувалося звичайними дерев'яними віконцями.

Автор: Яна Кукуруза

витоків, Вікна, металопластикові вікна, сучасності, історія
Оціни пораду →
Переглядів: 1147
Рейтинг: 5.0/2

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ