АвторизаціяРеклама

» » » Які лижі найкращі

Які лижі найкращі

Які лижі найкращі Лижний спорт - це не тільки захоплююче заняття, але й можливість з користю для здоров'я провести відпустку або вихідні в колі сім'ї, з друзями або колегами по роботі. Що стосується лижників-професіоналів, катання на лижах для них - стиль життя.

Різні моделі лиж


Різноманіття моделей лиж, а їх виробляють близько 40 компаній, можна розділити на три категорії: лижі для туристів, спортивні та спеціальні.

Для «домашнього використання», звичайно ж, беруть моделі з першої категорії. Також важливі довжина лиж, властивості матеріалу, з яких вони зроблені, вага, кріплення і, нарешті, досвід їзди майбутнього власника.

Для простого любителя-дилетанта і людини, яка ще тільки встала на шлях пізнання всіх секретів лижного спорту, найкраще підібрати модель, призначену для низької і середньої швидкості їзди. Одна з характерних рис таких лиж - м'яке полотно, за рахунок цього вони менше реагують на похибки в техніці лижника.

Виняток становлять люди з великою вагою, для них треба брати лижі жорсткіші. Для досвідчених лижників завжди підбираються жорсткі моделі, які більш чуйно реагують на їх дії під час їзди.

Важливо також підібрати лижі по віку і вазі. Так, якщо людина середнього ваги, треба купувати лижі приблизно на 10 см коротше її росту (це в першу чергу важливо для підбору гірських лиж). Якщо вага нижче норми, тоді оптимальна модель буде коротша на 15-20 см.

Як правильно вибрати лижі?


Правильний вибір також може залежати від того, де людина планує їх використовувати.

Так, для спусків по крутих горах краще підбирати лижі коротше росту. І чим більше досвід їзди, тим коротше можуть бути лижі (до розумних меж, звичайно). Якщо планується заїзд по рівнинній місцевості, оптимальним варіантом стануть лижі на 15-20 см вище росту лижника. Вони будуть мати меншу опору снігу, що зробить спуск більш швидкісним і менш дискомфортним.

Щоб не заплутатися новачкові в лижній справі, можна дати загальні поради щодо вибору висоти лиж. Для любителя зазвичай рекомендують брати лижі не вище 20 см їх власного росту, а для досвідчених лижників - не більше 10 см.

Щоб підібрати лижі до власної ваги, найкраще встати на лижу і переконатися, що вона прогнулася в центральній частині до підлоги.

Для дітей лижі так і підбирають (без урахування росту). Тут підбір ведеться по заздалегідь підібраною схемою: при вазі дитини до 20 кг - купують лижі довжиною в 70 см, від 20 до 30 кг - 90 см, 30-40 кг - 100 см. При вазі більше 40 кг вже застосовують методику підбору як у дорослих.

Як видно, кращі лижі - це ті, які підходять людині індивідуально. З часом і з отриманням досвіду новачки самі замінюють свою першу модель лиж на іншу, більш підходящу до своїх отриманих навичок.

поради для екстремалів, Зима, зимовий спорт, лижі
Оціни пораду →
Переглядів: 1856
Рейтинг: 5.0/2

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ