АвторизаціяРеклама

» » » Дизайн і технологія тенісної ракетки

Дизайн і технологія тенісної ракетки

Дизайн і технологія тенісної ракетки Сталеві ракетки вагою 13 унцій, а також більш легкі алюмінієві (12.5 унцій) були не тільки легше дерев'яних, але і набагато перевершували їх по довговічності. Однак жорсткість таких ракеток була надмірною. Незабаром з'явилися композиційні ракетки, які відрізнялися тим, що були сконструйовані з фиберглас / алюмінієвого полого композиту, заполнененного спіненим матеріалом.

У середині 1970-х ракетки, що складаються з вуглецевих і скляних волокон з епоксидною матрицею, почали поступово заміщати дерев'яні та металеві ракетки. Технологія порожнистих композиційних матеріалів на основі епоксидної смоли, зміцненої вуглецевими або високоміцними скляними волокнами дозволять конструкторам робити рами ракеток такими міцними і жорсткими, якими вони побажають.

Приблизно в цей же час конструктори ракеток почали експериментувати з екзотичними матеріалами, такими як титан, бор, берилій, кераміка і араміди. Однак ці матеріали не виправдовували поліпшення якості через свою високу ціну. У той же час з'явилася ракетка Данлопа Max 200G, модель 1980 року, вироблена методом лиття коротких вуглецевих волокон в термопластичної нейлонової матриці, яка була популярна у тенісистів, для яких жорсткі ракетки не підходили. Проте були й противники, для яких такі ракетки були «відносно м'які і важкі, як дерев'яні».

Остаточний масовий перехід на композиційні ракетки з великою голівкою стався в 1982 році. Що стосується теорії, то головним кроком вперед було виявлення фізичних процесів, що лежать в основі так званого "sweet spot". Саме по собі поняття існувало досить давно і визначається як область струнної поверхні, на якій після контакту з м'ячем під час удару майже відсутні неприємні відчуття в руці, а удар відчувається м'яко і чисто, як би без зусиль.

Автор: Яна Кукуруза

технологія, ракетки, спорт, дизайн, тенісної
Оціни пораду →
Переглядів: 1129
Рейтинг: 4.7/3

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ