АвторизаціяРеклама

» » » Що робити, якщо дитина постійно хворіє

Що робити, якщо дитина постійно хворіє

Хто такі діти ЧХД (часто хворіють діти)? Це група диспансерного спостереження за малюками з частими захворюваннями дихальних шляхів або загостреннями хронічних недуг бронхів, носоглотки, трахеї і т.д. Як правило, діагноз ЧХД отримують, якщо розвиток дитини проходить на тлі постійних респіраторних захворювань. Що робити, якщо дитина постійно хворіє? Поговоримо далі.

Коли говорять про ЧХД?

В цілому такий діагноз отримують малюки "із завидною регулярністю" або тривало хворіють респіраторними захворюваннями (як правило, інфекційного походження), а саме:

• малюки до року - від 4-х разів і більше;
• з року до трьох - від 6-ти разів;
• з чотирьох до шести - від 5-ти разів;
• з шести років - від 4-х разів.

Крім того, в цю групу включають і дітей, у яких тривалість захворювання ГРЗ перевищує 9-11 днів або протікає без підвищення температури та інших характерних симптомів. Як показує медична статистика до 37% дітей, які відвідують дитячий садок, мають діагноз ЧХД, у "домашніх" - цей показник 17%.

Що робити?

Схильність до частих ГРЗ або ГРВІ безпосередньо пов'язана зі зниженим імунітетом. З іншого боку тривалі і часті респіраторні захворювання ще більше послаблюють імунітет, не даючи організму часу на повне відновлення. Так отримуємо замкнуте коло, де лікування антибіотиками мало чим допоможе. Та ще й спровокує розвиток дисбактеріозу, який, у свою чергу, знову ж є однією з причин зниження імунітету.

Що ж робити? Єдина, яка добре себе зарекомендувала терапія - це лікування травами і зміцнюючими імунітет процедурами. Фізіотерапія, гомеопатія, аромо- і фітотерапія, заняття спортом - ось найкращі помічники в боротьбі з частими застудами.

Допоможуть настої плодів шипшини, корінь женьшеню, пагони чорної смородини, квітки ромашки і трави: алтей, ехінацея, оман і звіробій. Можна включити в збір березові бруньки, безсмертник, листя малини і полуниці. Щоб отримати бажаний ефект, пити відвари таких зборів потрібно регулярно і тривалий час.

Ще одним дієвим методом є загартовування та фізичні навантаження. Можна записати дитину на заняття танцями, легкою атлетикою, плаванням, тенісом або футболом. А батькам варто продумати літню відпустку так, щоб проводити її з малюком біля моря не менше 25 днів.

Регулярні сонячні ванни, морське повітря, купання - все допоможе зміцнити імунітет і усунути вогнища запалень. Особливо добре діють пляжі з галькою, на ній корисно прогрівати організм, а ще можна викладати по камушку на гайморові пазухи, область трахеї і горла. Кисневі коктейлі, мінеральні води, велика кількість фруктів, лікувальний масаж, відвідування сольових печер, тривалі прогулянки в хвойних парках дуже ефективні в боротьбі зі зниженим імунітетом.

Батькам потрібно докласти всіх зусиль, щоб у крихти, якнайшвидше зросли захисні сили організму інакше в майбутньому проблем не уникнути. З одного боку часті застуди можуть викликати бронхіальну астму та інші хронічні захворювання, з іншого - розвиток дитини може почати істотно відставати від норми. І в першу чергу, у фізичному плані. Так що, якщо поставлено діагноз ЧХД, ставлення має бути більш ніж серйозним.

поради батькам, хвороба, діти, здоров'я дитини, Школа
Оціни пораду →
Переглядів: 1324
Рейтинг: 5.0/7

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ