АвторизаціяРеклама

» » » Особливий світ для дитини

Особливий світ для дитини

Особливий світ для дитини У наш час майже всі батьки намагаються виділити для дитини окрему кімнату. Її можна облаштувати за смаком і придбати речі які захоче ваша дитина, це може бути сучасна техніка, наприклад телевізор http://comfy.ua/televizor-ploskopanel-nyj-sony-kd-65x9505bbr2.html придбайте для себе і вашої дитини новий сучасний телевізор. Гарні вечори вам будуть гарантовані. Але відносно недавно у дітей не було власних «апартаментів» або вони сильно відрізнялися від сьогоднішніх. Раніше, окрему кімнату для дитини у всіх країнах могли собі дозволити тільки представники вищих верств суспільства. Бідні люди жили великими сім'ями в одному приміщенні. Це могла бути хата без внутрішніх перегородок, як у наших селян, або «малобюджетні» поверхи (підвал, горище) міських будинків, як у європейських ремісників. Ні про які інтер'єри дитячої ніхто тоді не підозрював.

Але навіть діти з багатих сімей не були такими щасливими, як сучасні. В Середньовіччі, наприклад, дитину називали «маленьким дорослим» і змушували поводитися належним чином. Хлопчики з самого раннього віку готувалися стати лицарями. Так що про власну кімнаті, в якій малюк проводив би більшу частину часу, і мови бути не могло.

З дівчатками все було навпаки: вони сиділи в своїх світлицях і чекали «принца на білому коні». Однак ці кімнати були скоріше дамськими спальнями, ніж повноцінними дитячими. Часу на дорослішання дитині відводили мало: деяких панянок буквально з колиски видавали заміж. Шлюбним віком для дівчат називали 12 років (йдеться не про заручини, а про справжнє весілля та подружнє життя!). Чотирнадцятирічну дівчинку-підлітка вже вважали старою дівою. Шекспірівській Джульєті було тринадцять...

Довгі роки інтер'єр дитячої кімнати нагадував інтер'єр батьківської спальні: велике ліжко (найчастіше з балдахіном), килими, картини... Ігрової зони як такої не було, а робоча розташовувалася в іншій кімнаті (кабінеті, бібліотеці тощо). Нерідко поруч з дитячою перебувала спальня няні.

У XVIII-XIX століттях кімната нашої дитини мало чим відрізнялася від кімнати європейського малюка: проголошена Петром I орієнтація на Захід виявлялася в усьому, в тому числі - у вихованні дітей. З малюками почали займатися гувернантки і гувернери, уроки вели запрошені вчителі, але на інтер'єр дитячої це ніяк не вплинуло - заняття зазвичай проходили в кабінеті.

Дитяча в нашому сьогоднішньому розумінні з'явилася в будинках вже після Другої Світової війни. Ті родини, які могли собі дозволити виділити дитині цілу кімнату, ділили її на зони (як і зараз). Інтер'єр дитячої кімнати поповнився робочим столом для підготовки домашніх завдань, почали з'являтися і спеціальні меблі, адаптовані під потреби малюка. Ідеї ​​щодо правильної організації простору дитячої постійно пропонують педіатри та психологи, декоратори і конструктори меблів. Всі вони прагнуть зробити так, щоб дизайн кімнати сприяв розумовому і фізичному розвитку дитини.

Головний тренд останніх десятиліть - безпека дитини в дитячій. Так, у меблів відсутні гострі кути (щоб малюк не поранився). Оздоблювальні матеріали вибирають тільки натуральні та екологічно чисті. Ще важливо, щоб вони не викликали у дитини алергію. Словом, сьогодні батьки дійсно намагаються дати дітям тільки найкраще.

Автор: Яна Кукуруза

кімната, дизайн, меблі, дитина, світ
Оціни пораду →
Переглядів: 933
Рейтинг: 5.0/2

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ