АвторизаціяРеклама

» » » Навіщо дитині потрібні щеплення

Навіщо дитині потрібні щеплення

Що таке вакцинація? Чи потрібно робити щеплення? Як убезпечити себе і дитину від ускладнень?

Всі знають, що в давнину велика кількість людей гинули не від воєн або голоду, а від страшних епідемій. У зв'язку з цим вже тоді медики намагалися знайти засоби, які б надійно захищали від смертельно небезпечних захворювань. Саме досліди світил тих часів з пошуком захисту проти натуральної віспи, що лютувала в ті часи, лягли в основу вакцинації. В результаті спроб багатьох століть, у 1769 році була проведена перша в світі імунізація проти віспи. Пройшли століття, а вакцинація і по сьогоднішній день залишається найдієвішим способом вберегтися від серйозних інфекційних захворювань.

Для чого потрібна вакцинація

Вакцина - це ослаблені або вбиті мікроорганізми (їх частини, продукти життєдіяльності або антигени), внаслідок запровадження яких організм виробляє надійний захист - власні антитіла, які не дадуть розвинутися захворюванню у разі контакту зі справжнім вірусом чи бактерією. Вакцинація допомагає запобігти хворобі.

За даними ВООЗ, в даний час щепленнями проти дифтерії, правця, туберкульозу, поліомієліту, кашлюку, кору охоплено більше 80% дитячого населення світу, більше 130 мільйонів дітей. Завдяки цьому кожен рік рятується більше 3 млн. життів і мінімум 750 000 дітей уникають сліпоти, розумової відсталості та інших причин інвалідності.

Кількість зареєстрованих випадків хвороб, які можна запобігти вакцинацією, сьогодні знаходиться на найнижчому рівні з коли-небудь зафіксованих. Ці факти говорять про те, що вакцинація є дієвим інструментом у профілактиці небезпечних захворювань і збереженні здоров'я дітей і дорослих.

Як правильно робити щеплення

Сьогодні на слуху багато дискусій про вакцинацію. Головна причина їх появи - зниження якості медичних препаратів, в тому числі і вакцин. Велика кількість батьків приймає рішення не щепити дітей на свій страх і ризик. Насправді, це вкрай небезпечно. Адже саме захворювання завдає набагато більшої шкоди здоров'ю, ніж щеплення, часто ставлячи під загрозу саме життя.

До питання вакцинації потрібно підходити серйозно і системно, але, у жодному разі його не ігнорувати. Пам'ятайте про прості правила, які допоможуть знизити ризики побічних ефектів або інших ускладнень:
1. Для перевірки готовності організму до будь-якої вакцинації здайте аналіз крові перед щепленням.
2. Подбайте про якість вакцини, яку введуть вам чи вашій дитині. Не обов'язково користуватися безкоштовною вакциною, зараз можна купити імпортний препарат, яким користуються за кордоном, і прийти з ним до лікаря для маніпуляції.
3. Застрахуйте себе або дитини на випадок розвитку поствакцинальних ускладнень.

Займайтеся профілактикою і будьте завжди здорові!

поради батькам, щеплення, Школа, здоровья дитинни
Оціни пораду →
Переглядів: 999
Рейтинг: 4.8/4

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ