АвторизаціяРеклама

» » » Як привчити дітей до ввічливості

Як привчити дітей до ввічливості

Як привчити дітей до ввічливості Дуже багато суперечок ведеться останнім часом про формування толерантності. На жаль, проблема формування толерантності пов'язана безпосередньо з його визначенням. По суті, що є толерантність? Толерантність - це терпимість до іншого світогляду, іншого способу життя, поведінки і звичаїв. З одного боку це позитивна риса, яка зрівнює всіх людей, але з іншого боку світогляд і спосіб життя може бути розпусним, протизаконним, антигуманним і негативним, так що тут палиця з двох кінців. Однак не будемо говорити про толерантність, як про негативні якості, а розглянемо лише його позитивний аспект, який характеризується ввічливістю і прийняттям всіх категорій людей.

Напевно багато батьків стикалися з такою неприємною ситуацією, коли їх маленька дитина (найчастіше до 6 років), показує пальцем або навіть сміється над людиною з інвалідністю або щільного по статурі, темношкірого чи іншого, несхожого на нього або його батьків. Мало того що дитина показує цим своє погане виховання (як здається багатьом батькам) і змушує червоніти за нього, так і ставить у незручне становище іншу людини. Але у більшості випадків зовсім не про те йде мова, що Ви погано виховали дитину і не сформували у нього толерантність і ввічливість, а зовсім в іншому. У маленької дитини, така якість як толерантність може просто не бути присутня в силу його віку, а не поганого виховання. У цьому випадку батькам треба сформувати в особистості дитини цю якість, шляхом постійних бесід і пояснень, які в першу чергу повинні бути зрозумілі дитині.

Не забувайте, що маленькі діти - це не дорослі, їм усе не просто зрозуміти і усвідомити, тому про розвиток такої якості як толерантність в ранньому віці може навіть не йти й мови. Завдання батьків - виховати цю якість у дитини, але при цьому, не лаючи його і не ображаючи гідність дітей. Зробити це в простій і зручній формі, можна за допомогою бесід і цікавих історій. Також можна навчити дітину ввічливості під час гри, зараз є багато різних онлайн ігор http://mult-game.com.ua/igri-lego це і повчальні ігри, та ігри для розвитку. Навчаючи дітей толерантності, не забувайте говорити, що є добро, що зло, що робити добре, а що погано. Не забувайте говорити чому робити так, чи інакше не можна, але в зрозумілій дитині формі і на знайомих йому прикладах.

Привчити дитину до ввічливості і сформувати у нього толерантність не завжди просто і часто батькам дуже важко з цим впоратися. Тут допомогти їм повинні педагоги і вихователі, які будуть постійно говорити з дітьми про прийняття інших людей з їх світоглядом і особистими якостями. Однак вибираючи педагога для свого малюка, дуже важливо переконатися чи володіє він толерантністю. Важливо не тільки навчати дитину толерантності, а й самим нею володіти. Дитина вчиться, дивлячись на нас, і якщо він буде бачити, як ми сміємося над товстими людьми або інвалідами - робитиме так само. І потім, у старшому віці, їх уже не перевчити.Однак, як було сказано на початку статті, навіть з толерантністю треба бути обережним, щоб не привчити дитину до руйнуючої його моделі життя.

Автор: Яна Кукуруза

поради батькам, виховання, діти
Оціни пораду →
Переглядів: 1229
Рейтинг: 5.0/5

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ