АвторизаціяРеклама

» » » Як перевірити зір у новонародженої дитини

Як перевірити зір у новонародженої дитини

Як перевірити зір у новонародженої дитини Буває так, що ми не помічаємо що у дитини проблеми із зором, дитина часто тре очі, починає плакати або не дивиться в нашу сторону. Багато хто навіть помітивши щось не ладне відкидують проблеми зору в сторону, тішивши себе шо в сімї ні в кого не було проблем з очами. Як перевірити зір у новонародженої дитини радить Віра Іванівна Сердюк, д.м.н., Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України.

Перш за все необхідно визначити, чи бачить ваш малюк. Перший показник наявності світловідчуття - це реакція зіниць на світло.

Перевірити зір у новонародженої дитини можна при повороті дитини до джерела світла зіниці звужуються, а якщо повернути в інший бік, де немає впливу яскравого світла, зіниці розширюються. Враховуючи, що у новонароджених дітей зіниця вузька і мляво реагує на світло, необхідно перевіряти дитячу реакцію шляхом сильного засвітлення очей і краще в затемненій кімнаті. Крім того, при впливі яскравого світла дитина змикає повіки (заплющує).

У недоношених дітей освітлення ока може супроводжуватися не тільки реакцією зіниці, а й загальною руховою реакцією у вигляді закочування очей догори, здригування, повороту голови від світла. Значить, світловідчуття у дитини є.

Ще одна ознака, що вказує на наявність зору у дитини, є умовний рефлекс змикання повік у відповідь на швидке наближення до його обличчя якогось елемента. Це рефлекс виявляється за 2-3 місяців життя.

Іще один умовний рефлекс, який характеризується неспокійним виразом обличчя, загальними руховими реакціями і відкриванням рота у відповідь на вид материнських грудей, розвивається до 9-го тижня і пізніше, що також свідчить про наявність зору у дитини.

Важливим моментом, що характеризує хороший зір у дитини, служить його реакціальне наближення або поява матері в полі зору, тобто реакція впізнавання. Можна перевірити зір у новонароджної дитини також реакцію спостереження за яскравими або об'єктами, які світяться, віддаленими на різні відстані.

Слід зазначити, що новонароджена дитина не фіксує свій зір на оточуючих предметах. Дитячі очі безцільно блукають. Регулярна фіксація спостерігається в основному з трьох місяців, хоча в цьому відношенні можливі великі коливання. Мамі необхідно стежити, чи фіксує дитина погляд на її обличчі, на грудях, на іграшках, чи стежить за ними. Необхідно звертати увагу на положення очей - чи не косить дитина.

Невелика косоокість в перші 6-10 тижнів може бути фізіологічним і потім зникає. Слід також перевіряти рухливість очних яблук, показуючи дитині яку-небудь іграшку в різних напрямках (вгору, вниз, вправо, вліво, в діагональних напрямках); при цьому хтось повинен фіксувати голівку дитини.

Мати повинна звертати увагу, чи рухаються очі симетрично руху або одне око відстає при цьому від іншого; чи доходить рогівка при рухах очей по горизонталі до краю очної щілини.

При поміченій косоокості або порушенні рухливості очних яблук слід звернутися до лікаря (як до окуліста, так і до невропатолога, оскільки вказані стани можуть бути обумовлені якими-небудь неврологічними причинами). Лікар-окуліст може визначити оптичну будову очей і встановити, чи потрібні дитині окуляри.

При показаннях окуляри можуть бути одягнені у віці 8-9 місяців.

зір, здоров'я дитини, дитина, поради батькам
Оціни пораду →
Переглядів: 2003
Рейтинг: 4.8/4

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ