АвторизаціяРеклама

» » » Діти та сучасні мультфільми

Діти та сучасні мультфільми

Від виховання своєї дитини будуть залежати багато чинників. Наприклад, чи зможуть ваші діти віддати вас в будинок престарілих, або ж з любов'ю і ніжністю будуть за вами доглядати. А виховання сильно залежить якраз і від мультфільмів, які даєте ви для перегляду своїй дитині.

Дорослій людині, що виховувалася ще при радянському ладі, добре знайомий радянський мультфільм, зрозумілий його позитивний і добрий сенс. У кожному мультфільмі добро перемагає зло. Співається пісня про дружбу. Лісові звірі - милі і добрі. Немає крові, вбивств і насильства. Все це і багато іншого служило безсумнівним плюсом у вихованні дітей, які сьогодні стали дорослими. Сьогодні ми виросли, наситилися західним кіно і відмінно уявляємо, що таке трилер або бойовик. Та ж ситуація і з мультфільмами.

На превеликий жаль, нашим дітям не з чим порівнювати. Західні мультиплікаційні фільми давно перебралися на російське телебачення і надійно зайняли там своє місце. Діти змушені дивитися, а разом з тим і виховуватися на механічних монстрах, вампірах, кровожерливих чудовиськах, всемогутніх роботах, чаклунах і злих чарівниках. Майже у всіх мультфільмах в сюжеті є якась бійка, перестрілка, сварка, одним словом, агресивна поведінка героїв і насильство. Мультиплікація буквально захоплює дитину в свій полон, малюки часто навіть не хочуть грати в ігри - весь їх інтерес направлений в телевізор. Мультфільми не просто насичені епізодами насильства і агресії, за допомогою їх впроваджується антагонізм батьків та дітей. Ярко виражено це у мультфільмах "Сімпсони" та "Гріффіни".

Батьки повинні займатись вихованням дтиини, але не мультфільми. Абсурдно звучить вислів - мою дитину виховує чужий дядько. Але ж ситуація з мультфільмами виглядає саме так. Велика частина продукції західної "фабрики мрій" шкідлива для дитини. Зараз це все більш і більш очевидний факт. Але далеко не всі це до кінця усвідомлюють і дозволяють дітям годинами сидіти перед телевізором. В основу будь-якого мультфільму лягати казка. Бо саме "казковість" - та річ, яка допомагає і буде формувати "модель" навколишнього середовища, образ мами i татуся, друзів i ворогів, зла i добра - всіх речей, які дитина розглядатиме як орієнтир на життя, як "компас поведінки".

Майже всю інформацію дитина "сприймає" як образ. З кожного такого образу, немов із кубиків, дитина формує своє бачення світу. А основним кубом цього бачення являється "образ" дiвчини, жiнки. Коли дівчинка дивиться на свою мультиплікаційну героїню, вона вбирає стереотип своєї майбутньої поведінки, в той час як хлопчик формує матрицю, на основі якої він будуватиме своє прагнення вибору супутниці в житті, та матері своїй майбутній дитині. І мова йде навіть не в плані зовнішності, а в більшій мірі у душевних внутрішніх якостях, відображеннями яких є поведінка намальованих героїнь.

Героїня західного мультфільму сконструйована так, що у випадку регулярного перегляду мультфільмів, у дівчаток згасає бажання бути матір'ю. Причина цього така: героїня-жінка позбавлена таємничості та романтичності і наділяється дорослим "реалізмом" і жорстокістю. Попутно висміюються та девальвуються "традиційні" для нашого суспільства якості жіночності. А саме ті, що прославлені нашими старими, добрими вітчизняними мультфільмами - суміш цнотливості, сором'язливості, скромності та культ материнства. А іноземні мультфільми, головним чином американські, якщо формулювати коротко - несуть в собі, здебільшого, інтелектуальне розтління. Вимальовується "красуня" (до речі, варто відзначити, що всі жіночі персонажі в мультфільмах на одну особу), і малюк "ідентифікує" ії як хорошу та добру, бо його до цього вже привчив американський мультфільм (головна героїня не може бути поганою). Малюк розуміє, що треба брати приклад з добрих та хороших треба. І саме тут до образу ліпиться всяка мерзота - типу похоті, жорстокості, неповаги батьків, та багато ще чого. І на позитивному образі героїні ці паразити в'їжджають в дитячу душу і непомітно їй керують.

У найпростішу упаковку вкладають шкідливий вміст - наділення романтичної героїні, якій діти співчувають та наслідують, атрибутами гніву, злоби і жорстокості. Уявіть собі Настуню з "Аленької квіточки" з виразом злоби чи навіть люті на своєму обличчі? Хіба посмішка може взагалі містити в собі агресію? Циганка із "Нотр-Дама" цілком може бути такою. І багато інших також. Хіба можливо уявити собі царівну-жабу, що б'ється немов мужик? А ось Жасмін в "Аладдіні" або тролиха із мультфільму "Шрек" б'ються не тільки із звичністю, а й навіть з неприкритою жорстоко та зі смаком. І роблять вони це легко і весело, навіть заразливо, а це сьогодні одні із "найпопулярніших" мультфільмів у дітей. Героїня прощається з романтичністю та починає поводитися як чоловік-супермен. І "апофеоз" - це фантастичні мультфільми-фантастика де головні герої роботи або взагалі мумії. Зовнішність жінки у головної героїні тісно переплетена з образом вихідця з пекла або демона.

Батьки повинні знати, що не всі що хочеться дітям - корисно. Не можна пити багато газованої води, пхати пальці в розетку, чіпати вогонь, засовувати в рот голки. Ці істини для вас очевидні, і ви попереджуєте своїх діток від цього. Так будьте ж послідовні у всьому. Дитина має право на щасливе і спокійне дитинство - уберіг його від поганих мультфільмів.

онлайн, діти, Сучасні, мультфільми
Оціни пораду →
Переглядів: 2701
Рейтинг: 5.0/3

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ