АвторизаціяРеклама

» » » Що писати в резюме, якщо немає досвіду роботи?

Що писати в резюме, якщо немає досвіду роботи?

Проблема відсутності досвіду роботи - одна з основних причин труднощів при складанні резюме, та й взагалі при пошуку роботи.

Практично кожен початківець-здобувач роботи, стикався з такою ситуацією: сідаєш перший раз в житті складати резюме і просто впадаєш в ступор. Що писати? Як писати? Та й навіщо воно потрібне - це резюме!

Перерахуємо по пунктах, що б зробили ми, якби стояло завдання складання ефективного резюме в ситуації відсутності досвіду роботи.

1. Додати досвід роботи
Так, так! Якщо немає досвіду роботи, його потрібно придумати як отримати. Відкладіть питання працевлаштування на більш-менш хорошу роботу на зовсім невеликий час: один, два, три місяці. Ну або нехай навіть на півроку. Зате за цей час, нехай навіть і отримуючи мінімальну зарплату, ви знайдете той самий заповітний досвід роботи, який і зможете вказати в резюме. Крім стажу та отриманих навичок у вас з'явиться рекомендація, яку ви зможете вказувати у своєму резюме. Це буде ще одна перевага перед іншими претендентами. Також дуже важливо за цей короткий час не просто напрацювати якийсь досвід роботи, отримати початкові навички, а й досягти нехай і невеликих, але все ж результатів у роботі. Це будуть ваші перші досягнення, які ви зможете гордо додати в резюме.

2. Прикласти до резюме портфоліо / приклади робіт
Нехай навіть у вас і немає досвіду роботи, але приклади робіт, які ви можете виконувати, значно підвищать вашу цінність в очах роботодавців. Ці роботи можуть бути будь-якими, головне - щоб вони демонстрували ваші вміння за фахом.
Наприклад, якщо ви хочете стати перекладачем, зробіть кілька перекладів текстів на ту тему, якою хочете займатися.
Журналісту можу порадити написати кілька статей або, скажімо, репортажів про заходи, на яких побував.
Дизайнер може скласти своє портфоліо із прикладів декількох графічних робіт. Причому краще всього, якщо ці роботи не будуть абстрактними. Скажімо, повертаючись до прикладу з дизайнером, можна взяти за основу реальні рекламні модулі роботодавця, до якого ви збираєтеся на співбесіду, і виготовити свої варіанти дизайну.

3. Продемонструвати свою високу мотивацію
Дуже важливо показати роботодавцю, що ви хочете і готові працювати саме в його компанії, що ви вибрали його фірму усвідомлено. Найбільша помилка на співбесіді - це якщо роботодавець побачить, що вам все одно, де працювати. Свою мотивацію ви можете пояснити в супровідному листі. А присутність в портфоліо роботи, підготовленої персонально для даного роботодавця, буде ще одним доказом вашого бажання працювати саме в цій компанії.

4. Зробити резюме оригінальним
Оформити резюме якимось незвичайним чином - це ще один спосіб виділитися серед інших претендентів на вакансію. Цей спосіб не зовсім однозначний і не для всіх ситуацій він підходить, але його теж можна використовувати. Можливо, вас і не візьмуть на роботу, але, у всякому разі, звернуть увагу.

5. Додати в резюме фотографію
Наявність фотографії в резюме - це один з ефективних способів зробити його персональним. При цьому, як правило, фотографія повинна бути в офісному стилі і більш-менш професійно зробленої.

6. Зменшити свої запити
Якщо у вас немає досвіду роботи, то безглуздо запитувати високу зарплату.
Навпаки, є сенс вказати в резюме рівень зарплати, відповідний молодому спеціалісту.
Можна навіть працювати взагалі без оплати, написавши в супровідному листі, що для вас на даному етапі найважливіше - отримання досвіду роботи і необхідних професійних навичок, а також сам факт працевлаштування в дану компанію, про що ви давно вже мріяли.

Ну що ж - бажаємо вам успіху у складанні резюме та пошуку роботи, а досвід додасться!

робота, резюме, досвід роботи, работа и карьера
Оціни пораду →
Переглядів: 4141
Рейтинг: 5.0/4

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar
0
2 Спам
Он наверное имел ввиду, что в молодости ты работаешь на трудовую книжку, а потом она работает на тея
avatar
0
1 Спам
Як працювати без оплати? А жити на що, автор ви б самі працювали без оплати? А якщо у вас дитина, то чим Ви будете її ростити? Перший раз таку нісенітницю чую. Таке враження, що це дитина писала.
avatar

СХОЖІ ПОРАДИ