АвторизаціяРеклама

» » » Як почати працювати оператором 1С

Як почати працювати оператором 1С

Програмні продукти від компанії 1С входять до переліку найпопулярніших рішень для обліку господарської діяльності підприємств. Вони використовуються виробничими та торговими компаніями, логістичними та багатьма іншими організаціями. Безумовно, застосування такого програмного забезпечення вимагає залучення відповідних фахівців. І це не тільки спеціалісти з програмування, але й оператори 1С. Сьогодні такі вакансії відкриті в багатьох фірмах, а охочих опанувати професію стає все більше.

Чим займається оператор 1С

У цілому список обов'язків таких фахівців включає:

 • введення документації та оперативних відомостей в облікову систему;
 • обробку масиву даних;
 • підготовку звітів для бухгалтерів, податкової та керівництва.

  При цьому специфіка роботи такого фахівця залежить як від особливостей діяльності конкретної організації, так і від різновиду програмного забезпечення, з яким він працює. Крім того, часто оператор 1C також виконує обов'язки інших фахівців, серед яких – продавці та товарознавці, логісти та бухгалтери.

  Точне коло трудових обов'язків спеціаліста визначається в його посадовій інструкції – внутрішньому документі підприємства. Законом обов'язкової форми для посадових інструкцій не встановлено. Тому роботодавці можуть розробляти цей документ у будь-якій формі та з таким змістом, які відповідають особливостям господарської діяльності їхньої організації та будуть зручними для щоденного використання

  Вимоги до фахівців

  Компанії, залежно від сфери діяльності та інших умов, пред'являють різні вимоги до претендентів. Але найголовнішою з них є достатній досвід роботи з програмними продуктами 1С. Важливо зазначити, що розробник цього ПЗ пропонує широкий перелік рішень для підприємств різних сфер діяльності. Є окремі програми для роздрібної та оптової торгівлі, складської діяльності, підготовки податкової документації та ін. Тому під час пошуку фахівців компанії часто надають перевагу претендентам зі специфічними навичками, наприклад, з досвідом роботи в галузі обліку фінансових документів.

  Крім того, будь-який претендент на посаду оператора 1С повинен:
 • мати базові знання у сфері фінансового права та оподаткування;
 • вміти працювати з основними офісними додатками;
 • знати про основні норми трудового законодавства.

  Також чималі переваги отримують спеціалісти з навичками програмування продуктів 1С.  Як опанувати професію

  Сьогодні операторів 1С не навчають у спеціалізованих навчальних закладах. Тому в охочих опанувати спеціальність є два варіанти: самостійно освоювати продукт або пройти відповідні курси.

  Другий спосіб є привабливішим із двох причин. По-перше, це дозволить отримати сертифікат, який підтверджує наявність базових знань. По-друге, програма більшості курсів передбачає знайомство з ПЗ на реально існуючих прикладах. Це дозволяє почати трудову діяльність із мінімальною кількістю помилок.

  Кадри, навчання, робота
  Оціни пораду →
  Переглядів: 66
  Рейтинг: 5.0/1

  ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

  avatar

  СХОЖІ ПОРАДИ