АвторизаціяРеклама

» » » Як побороти синдром робочих запізнень

Як побороти синдром робочих запізнень

Якби був клуб анонімних «запізнювачів», ти б явно в нього записався. Сказав би: «Добрий день, я Сашко, і я постійно запізнююсь на роботу ...».

Практика показує, що вирватися з лещат непунктуальності не простіше, ніж кинути палити. Це теж залежність, яка вже не перший рік терзає нашу редакцію. Але нам, як творчим людям, це можна пробачити. А тобі - залежно від начальства. Якщо воно суворе, значить почитай цю статтю. А раптом допоможе?

1. Постановка діагнозу
Усвідомлення проблеми - це половина її вирішення. Поки ти сам собі не зізнаєшся у своїй залежності "запізнення", ти не зможеш від неї позбутися. Ну, скільки можна собі брехати, що це останній раз і шукати різні відмазки типу "погода нельотна", "зате я затримуюся на довше", "п'ять хвилин нічого не вирішують, а мою роботу за мене все одно ніхто робити не буде". Якщо п'ять хвилин нічого не вирішують, чому ти тоді не можеш прийти вчасно ?!

2. Вогнище спалаху
Думати - дуже корисно завжди і у всьому! Проаналізуй, де саме і на чому ти втрачаєш час. Для цього не полінуйся і розпиши свій ранок на папері: що ти робиш, і скільки на це йде часу. Це тобі допоможе знайти головних пожирачів часу і приступити до їх нейтралізації.

Запам'ятай: пунктуальність - ввічливість королів


3. Приємні пігулки
Але, звичайно ж, для того, щоб пожертвувати якоюсь звичкою, особливо приємною, потрібна додаткова мотивація. Наприклад, плати собі за пунктуальність. Сітка розцінок і розмір плати у кожного можуть бути своїми. У нашого редактора вони наступні:
• понеділок (важкий день) - $ 10;
• з вівторка по п'ятницю - $ 7;
• ділова зустріч у вечірній час (враховуючи пробки) - $ 6;
• ділова зустріч в денний час - $ 5.


Розцінки можуть бути недійсними в силу любові до хвастощів нашого головреда.

4. Стоп переклад будильника!
Однією з найпоширеніших причин запізнень на роботу є "проспав!". Так, змусити себе встати після першого дзвінка будильника дуже складно, особливо якщо ти сова. Але переклад на 5-10 хвилин - це ще більша "шкода".

Вставай відразу після першого дзвінка будильника


Не забувай ранок планувати так, щоб у ньому залишалося місце для зарядки, а ще краще - повноцінного тренування:

Роби зарядку для того щоб прокинутися


5. Насамперед план
Планування - це дуже крута штука. Організувати себе без цього дуже важко. Твій план повинен бути:
• а) реалістичним. Наприклад, побувати за годину в трьох місцях в різних кінцях міста - нереально, тому, навіщо тоді це планувати?
• б) чітким і точним. Твій план - це твоя життєва карта, тому від неї не варто відхилятися, щоб не заблукати.


6. Похвилинна арифметика
Хвилини завжди мають значення. Якщо тобі здається, що 10 хвилин - це дрібниця, на яку навіть не варто звертати увагу, то просто порахуй, скільки це в мірках року. А виходить цілий робочий тиждень!

Навчися розраховувати свій час на збори, сніданок, дорогу, форс-мажори. Якщо тобі на дорогу потрібно 40 хвилин, то не варто себе кормити ілюзіями "а раптом мені вдасться дістатися за півгодини". У ранковий час пік це "раптом" може бути, швидше за все, тільки навпаки, тому бажано мати запас часу.

Їзди на роботу на велосипеді, щоб не залежати від пробок


7. Інформаційне озброєння
Головна причина всіх запізнень, вона ж відмазка №1, - це пробки! Так, у нас дороги такі, що не стоїть в пробках тільки кортеж чиновника та президента. Але зараз за допомогою інтернету можна заздалегідь дізнатися, що коїться на дорогах, і від цього планувати час свого виїзду.

8. Стоп дзвінки
Як це парадоксально не звучить, але люди стали більше спізнюватися через свою озброєність засобами комунікації. Адже для очищення совісті можна передзвонити, попередити партнера, начальника, співробітників, друзів, що ти запізнюєшся. Заборони собі такі попереджувальні дзвінки. Як результат - рівень відповідальності і самодисципліни відразу ж виросте.

робота в офісі, робота, запізнення
Оціни пораду →
Переглядів: 1113
Рейтинг: 5.0/3

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ