АвторизаціяРеклама

» » » Історія еволюції офісу

Історія еволюції офісу

Що перше приходить на думку, коли ви чуєте слово «офіс»? Напевно, образи: офісні кабінети, м'які стільці, клацання клавіш, офісні плітки, запах несвіжої кави і люди, настільки зайняті, що, друкуючи на своїх комп'ютерах, вони навіть не думають посміхатися. Так от, все це залишилося в минулому... З розвитком нових технологій в цілому концепція «офісного простору» зазнала різких змін. Тепер стартапер або фрілансер ходить в «свій офіс», де все влаштовано для його зручності. Зробити офісну роботу продуктивніше людство намагалося з моменту виникнення офісів і продовжує сьогодні. Також деякі організації вам допоможуть здійснити оренду офісів і реалізувати ваші найсміливіші бізнес-ідеї. Але мало хто знає, яким захоплюючим і заплутаним був цей шлях.

  Просто до 1900 року офісних працівників в усьому світі було менше 300 000 чоловік, і вони були розкидані по підприємствах, ринкам, біржам, заводам. Фактично до ХХ століття офісом був просто письмовий стіл і стілець.

Згодом управління колоніями так розрослося, що тільки для паперової роботи були потрібні тисячі офісних клерків. Всіх їх потрібно було зібрати в одному місці і забезпечити їм ідеальні умови праці. Саме так почалася стрімка еволюція офісів, метою якою було створити максимально вільні і зручні умови для работи. Вивчаючи історію офісів, стає зрозуміло, що центр і основа будь-якого офісу - це офісне крісло. Справа в тому, що до середини ХХ століття звичайне крісло було... мягко кажучи не всім по кишені! Так, остаточне народження світової масової культури відбулося в 60-і роки, народу наштампували дешеві крісла. Кожен міг купити чудо за 9 баксів і розвалитися в своє задоволення. До цього крісла були у 5% людей, а у 20% вдома не було навіть стільців. Сиділи на табуретках, а то і на ящиках.

До кінця 18 століття крісло на коліщатах було дуже поширене і згодом тільки удосконалювалося. В цей період воно стало безпосереднім атрибутом робочих кабінетів. Такі сидіння часто входили в комплект з бюро або письмовим столом. Крісла на коліщатках виготовлялися з дерева, були плетені і гнуті.

Як виглядали офісні приміщення 1880-1930-их років? Це завжди були просторі зали, з вільною розстановкою, адже сонячне світло тоді було основним засобом освітлення - виходячи з цього проектувалися і розміри, і планування. Рентабельність офісу безпосередньо залежала від великих вікон і високих стель, дозволяють сонячному світлу проникати якомога глибше. Відстань від вікон до стін не могло перевищувати 9 метрів, що є межею проникнення сонячного світла. Якщо ж офіс потрібно було розділити - для цього використовувалися тільки прозорі скляні перегородки. Все це дозволяло як забезпечити вентиляцію, так і розсіяти шум.

Початок 21 століття знаменує появу інтернету, комп'ютерів і маси технологій, що дозволили скоротити число офісних співробітників. Папери пропали, спілкування велося через комп'ютери, тому столи можна вже було ставити як завгодно. Та й самі офіси по суті стали втрачати сенс. Якщо раніше потрібно було тримати сотні клерків поруч з фабрикою, то зараз клерків стало десять, вони працюють по інтернету, і фабрика стала віртуальним поняттям. Коворкінг пропонує ідеальну організацію - відкритий простір, організоване для зручного поділу команд на робочі зони, кожна з яких відгороджена декоративними елементами, що позбавляє від шуму. Для нового покоління робота - це розвага і прикол. Що завгодно, але не монотонна безглузда робота - її беруть на себе комп'ютери, а незабаром і роботи. Людям просто потрібно буде місце для роботи. Як місце для спорту або місце для творчості.

Автор: Марічка Річка

комп'ютери, робота, інтернет, офіс, папери
Оціни пораду →
Переглядів: 1602
Рейтинг: 5.0/3

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ