АвторизаціяРеклама

» » » Старий Новий рік: історія свята і традиції

Старий Новий рік: історія свята і традиції

Старий Новий рік: історія свята і традиції Абсолютно дике для іноземців і зрозуміле тільки славянській людині свято, Старий Новий рік, виникло в результаті зміни системи числення. Це неофіційне торжество справляється народами, що жили під владою Російської імперії, де тривалий час використовувався юліанський (старий) календар.

Традиція відзначати Новий рік в Російській імперії була введена спеціальним указом Петра I в 1700 році. У той час Імперія користувалася юліанським календарем. Але з прийняттям нового, григоріанського календаря в 1918 році, стався зсув на 14 днів.

З незвички багато відзначали Новий рік за старим стилем, в результаті чого і з'явився Старий Новий рік, святкування якого припало на день Святого Василя. Як і традиційне свято, Старий Новий рік багатий традиціями і повір'ями.

Так, святкуванню передує слов'янське свято Меланки, яке справляють у ніч з 13 на 14 січня. За традицією на вечерю в цей день подавали щедру кутю (заправлену смальцем). Тому вечір на Меланку також називають Щедрим.

До вечері в цей вечір сідати вся родина. Особливу увагу приділяється одягу: він повинен бути охайним, вигладженим і чистим.

Після трапези слід заглянути до сусідів і друзів, щоб попросити вибачення за можливі образи і непорозуміня.

Вечір на Меланку - це не тільки сімейне свято у широкому розумінні цього слова. Він також надає шанс молодим людям створити власну сім'ю.

Так, вважається якщо молодий хлопець зазнав невдачі в сватання, то в Щедрий вечір він може спробувати удачу знову. Головне, застати кохану вдома.

Що стосується дівчат, то цього вечора вони збиралися зграйками і ходили щедрувати. За правилами, щедрування може проходити тільки під вікнами будинків ближче до кінця вечора (до опівночі).

Крім того, Щедрий вечір пов'язаний з безліччю повір'їв і дівочих ворожінь на долю. Також вважається, що в цью ніч на дворі можна «побачити», як новий рік проводжає старий.

Що стосується обряду посівання, то в ньому беруть участь тільки діти. А самими щедрими подарунками обдаровували тих, хто постукав у будинок з ранку найпершим.

Дійство і співи під час посівання покликані щоб залучити в будинок достаток і хороший урожай.

Автор: Марійка Відверта

Старий Новий рік, історія свята, традиції
Оціни пораду →
Переглядів: 2922
Рейтинг: 5.0/5

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar
0
Дуже доречна інфа
avatar

СХОЖІ ПОРАДИ