АвторизаціяРеклама

» » » Різдвяний піст: Що можна і не можна

Різдвяний піст: Що можна і не можна

У п'ятницю, 28 листопада, розпочинається 40-денний Різдвяний піст, який триватиме до 7 січня. Що можна і що не можна їсти під час посту, читай в цій статті.

Різдвяний піст 2015-2016 починається 28 листопада і триває 40 днів. Різдвяний піст називають ще Філіпповим постом, бо він починається після 27 листопада - дня пам'яті апостола Пилипа.

Ідея Різдвяного посту полягає не тільки в тому, щоб утримуватися від скоромної їжі. Піст повинен допомогти духовно очиститися і підготуватися до свята. У період Різдвяного посту важливо забути про погані думки, робити добро, прощати своїх кривдників, каятися в гріхах і гнати від себе погані думки і спокуси.

Різдвяний піст: що не можна їсти
В цілому Різдвяний піст вважається нестрогим. Як і в будь-якому православному пості, заборонено вживати в їжу будь-які продукти тваринного походження: м'ясо, вершкове масло, молоко, яйця, сир.

По понеділках, середах і п'ятницях в Різдвяний піст не дозволяється їсти рибу, а їжу з рослинною олією можна приймати тільки після вечірньої. В інші дні (вівторок, четвер, суботу та неділю) дозволена їжа з додаванням рослинної олії.

Рибу можна по суботах і неділях, а також в церковні свята, якщо вони припадають на вівторок і четвер. 6 січня, у Святвечір, не можна їсти до першої зірки, після її появи дозволено їсти кутю.

Крім винятку зі свого меню продуктів тваринного походження, кожен постуючий повинен скоротити кількість споживаної їжі вдвічі, повністю відмовитися від стимулюючих напоїв (кава, міцний чай, алкоголь).

Замість скоромних продуктів під час Різдвяного посту можна їсти:
• всі види каш
• пісний хліб і випічку
• рослинні масла
• овочі, фрукти і сухофрукти
• горіхи
• мед

Кому протипоказаний піст?
Різдвяний піст не рекомендується дотримуватися літнім або хворим людям, вагітним і годуючим жінкам, а також маленьким дітям.

піст, Різдво, Різдвяний піст
Оціни пораду →
Переглядів: 1931
Рейтинг: 5.0/4

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ