АвторизаціяРеклама

» » » Як відзначають Католицьке Різдво: Традиції свята

Як відзначають Католицьке Різдво: Традиції свята

Як відзначають Католицьке Різдво: Традиції свята Дорогі читачі, сьогодні, 25 грудня усі католики святкують католицьке різдво, взагалі, Різдво Христове - одне з найважливіших церковних свят у році. У цій статті ми розповімо про традиції цього церковного свята.

Зокрема, Римсько-католицька церква а також більшість протестантських церков у ніч на 25 грудня відзначають Різдво за григоріанським календарем.

Святкувати Різдво Христове 25 грудня було прийнято на Ефеському (Третьому Вселенському) церковному соборі у далекому 431 році, тому традиції цього католицького Різдва існують багато тисяч років. Різдво Христове у всіх католиків проходить за суворим планом, який, зазвичай, ніколи не порушується.

Святвечір у католиків

Більшість католиків у святвечір дотримуються дуже суворого посту, напередодні Різдва, 24 грудня. У святвечір католики готують і їдять тільки зерна ячменю або пшениці, які готують лише на воді і приправляють медом. Піст перед Різдвом католики припиняють лише тоді, коли у небі зявляється перша зірочка.

Сповідь і урочиста меса у католиків на Різдво

На Різдво, більшість католиків йдуть до церкви на урочисту вечірню месу, навіть ті хто протягом року рідко її відвідує. У церкві їм зачитують уривки зі Старого Завіту де згадують біблійні події які пов'язані з народженням маленького Ісуса. 24 грудня католицькі церкви у всьому світі відкриті із самого ранку, для того щоб парафіяни, до Різдва, прийшли на сповідь і покаялися у своїх гріхах.

Як католики прикрашають будинок на Різдво

Католицьке Різдво - це сімейне свято, яке зустрічають у вузькому родинному колі. Одним з головних символів Різдва у католиків вважається солома, якою й пришкрашають весь будинок, а також яслами з фігурками маленького Ісуса і Діви Марії. Красиво прикрашена ялинка також займає у будинку католиків почесне місце. За традицією, прикраси на ялинку у вигляді ліхтариків, сердечок та різних звіряток виготовляють діти.

Що католики готують на різдвяну вечерю

Перед трапезою, усі члени сім'ї моляться і після цього, за віком, відломлюють облатку (прісний хліб). Різдвяна вечеря у католиків традиційно складається лише з пісних страв, це овочеві салати та яблука, мед і горіхи, родзинки з різними овочами, і звісно ж селера, яка вважається символом здоров'я, удачі та достатку. Також, на столі обов'язково присутня риба. У католиків в різдвяну ніч на столі не повинно бути м'ясних страв. Їх зазвичай подають до другої різдвяної трапези, а саме 25 грудня. Цікаво ще й те, що за різдвяним столом у католиків завжди одне порожнє місце, для бажаного і дорогого гостя.

Колядки у католиків

В католицьких сім'ях колядки співають як за різдвяним столом, так і наступного дня після свята.
Ряджені діти, та дорослі ходять по домівках і співаючи колядки та пісні з побажанням добра і щастя господарям. Щоправда, католицька церква ставиться до колядок не дуже добре, адже цей обряд вважається відлунням язичництва.

Можливо тому народні гуляння на Різдво у католицьких країнах не такі популярні, як в православних країнах.

церковне свято, Католицьке Різдво, Різдво, традиції
Оціни пораду →
Переглядів: 3149
Рейтинг: 5.0/3

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ