АвторизаціяРеклама

» » » Вербна неділя: Прикмети й обряди

Вербна неділя: Прикмети й обряди

Вербна неділя - свято перехідне. Відзначається в шостий тиждень Великого посту.

Слід також зазначити, що в церковному календарі це свято носить назву Вхід Господній у Єрусалим, а передує йому Лазарева субота. Як відомо, Ісус воскресив Лазаря через чотири дні після його смерті і, знаючи про цю подію, народ Єрусалиму, коли Христос увійшов в місто, урочисто зустрів його. Це свято символізує визнання Ісуса Спасителем, а також його входження в Рай.

Під це свято православні, під час всеношної, зустрічають незримого появи Господа, тримаючи в руках гілочки верби і свічки. А на утрені, після молитви, гілки верби кроплять святою водою.

У народі прийнято по поверненню з церкви легенько бити один одного цими гілочками з побажаннями здоров'я. Це пов'язано з віруваннями в цілющі властивості верби. В першу чергу освяченою вербою гладять маленьких дітей, які до церкви на службу не ходили, а також один одного. При цьому в Україні примовляють:
Не я б'ю - верба б'є,
За тиждень - Великдень,
Будь великим, як верба,
Здоровим, як вода,
I багатим, як земля.


Деякі господарі з освяченими гілочками верби обходили свій двір, заходячи в сараї, стайні і на пасіку, щоб тварини були здоровими і плідними, а бджоли роїлися.

Після цього гілки верби не викидають, а дбайливо зберігають в будинку протягом усього року як оберіг від пристріту, хвороб і всього злого.

Слід зазначити, що в нашій країні верба здавна вважалася магічним деревом. Люди вірили, що саме на вербі відпочивають добрі духи. Крім цього, верба - дерево, яке першим набираючись сил від природних стихій, розпускається і віщує прихід весни. Вона також символізує силу Природи, яка може передати людині міцне здоров'я.

Прикмети на Вербну неділю
• Якщо в цей день вітряно, значить літо теж вітряне буде, а якщо погода гарна - літо буде теплим і врожайним.
• Якщо холодно і ясно - вродить ярові хліба.
• Якщо у вербну неділю тепло, значить буде багато фруктів.

Крім цього, вважається:
• Якщо жінка, яка довго не може зачати дитину, з'їсть вербні бруньки, вона може вилікуватися.
• Якщо хочеш побачити коханого, думай про нього у Вербну неділю і він прийде.
• Якщо хочеш бути багатим, слід у Вербну неділю посадити квітку. Бажано, щоб це була рослина з м'ясистим великим листям. Однак, якщо квітка зів'яне, значить судилося прожити життя в бідності.

Нагадаємо, що після Вербної неділі починається Страсний тиждень - останній і самий суворий тиждень Великого посту.

Вербна неділя, піст, прикмети, обряди
Оціни пораду →
Переглядів: 2392
Рейтинг: 5.0/2

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ