АвторизаціяРеклама

» » » Свято Трійці: Як традиційно прикрасити будинок

Свято Трійці: Як традиційно прикрасити будинок

Свято Трійці: Як традиційно прикрасити будинок Весь православний світ відзначає світле свято Трійці у 50-й день після Воскресіння Христового - одне з найважливіших свят християнського календаря. Як же прикрасити будинок в це світле свято?

На Трійцю існує звичай прикрашати будинок гілками і лепехою. З цим пов'язано кілька старовинних землеробських обрядів: на Зелені свята, як правило, цвіте жито. Щоб зібрати хороший урожай, потрібно було захиститися від злих духів. Від них і ховалися, сховавшись зеленими гілками.

Напередодні Зеленої неділі йшли на луг, в гай, щоб зібрати ароматні трави. Увечері всією родиною прикрашали будинок гілками клена, липи, ясеня, вільхи, тополі, берези, верби, дуба.

Осика вважалася забороненим деревом, за однією з легенд, на ній повісився Іуда. Вербу ламати також було не можна: вона вже "відплатила добром" на Вербну неділю. Озеленювали не тільки самі кімнати, але і двері, віконниці, ворота, паркани, інші господарські будівлі (наприклад, кошари).

Молоді дерева і гілки називали "клечанням". Звідси і назва тижня - Клечальний. На підлогу в будинках стелили запашні стебла аїру болотного, який по-українськи називають "лепеха". Лежали стебла в будинку всі три святкові дні. Вважається, що саме в цей день аїр набуває магічні властивості: залучає в будинок добрих духів, чистить квартиру, оздоровлює жителів.

Але не тільки аїр збирали на Трійцю, але й інші запашні трави: чебрець, полинь, любисток, папороть, м'яту.

У цей день потрібно присвятити в церкві дуже прості букети з болотяної трави, польових квітів і т.п. Після служби в церкві потрібно принести їх додому і прикрасити ними будинок. Такий букет можна засушити і берегти цілий рік як оберіг від лихого ока випадкового гостя.

Не прикрасити будинок було великим гріхом. Предки вірили, що на Трійцю душі померлих родичів прилітають до живих і ховаються в гілках. Вся увага приділялася дверям, стінам будинків та ставням - їх густо закривали липовими гілками.

прикрасити будинок, Свято Трійці, свято, Трійця, традиції
Оціни пораду →
Переглядів: 3670
Рейтинг: 5.0/4

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ