АвторизаціяРеклама

» » » Свято Івана Купала: Традиції та обряди

Свято Івана Купала: Традиції та обряди

Свято Івана Купала: Традиції та обряди Івана Купала - одне з найпопулярніших язичницьких свят, які пам'ятає наша історія. Традиції святкування Івана Купала дійшли до нашого часу.

Одним з найбільш пам'ятних обрядів свята Івана Купала був пошук квітучої папороті. Вважалося, що тільки сміливі, чисті серцем і добрі люди можуть відшукати квітку папороті в ніч на Івана Купала. А той, хто відшукає, зможе розуміти мову тварин і навчиться бачити заховані скарби.

За повір'ями в ніч на Івана Купала не тільки розквітає квітка папороті, а й дерева і звірі розмовляють між собою, все навколо оживає і починають відбуватися справжні чудеса.

Серед традицій святкування Івана Купала, які дійшли до нашого часу, залишається і ритуальне вогнище. З приходом вечора молодь розпалювала великі багаття, і пари стрибали через багаття, взявшись за руки. Вважалася, що ті пари, які під час стрибка не відпустять долоні один одного, будуть жити разом довго і щасливо. Ті ж, які рознімуть долоні, скоро розлучаться.

Не тільки з вогнем був пов'язаний цей обояд. Дівчата також ворожили на воску, опустивши свічку так, щоб вона капала на воду. Потім дівчата намагалися розглянути в отриманій фігурці те, що їх очікує в майбутньому.

Пісні на Івана Купала теж входять в обов'язкові традиції свята. Їх прийнято співати компаніями біля багаття. Також дівчата співали Купальні пісні під час чергового важливого обряду, коли опускали на воду вінки зі свічками. Напередодні Івана Купала дівчата збирали квіти, плели з них вінки і пускали їх на воду, привязавши до них свічку. Вважалося, що якщо вінок не потоне допоки свічка згасне, дівчина скоро вийде заміж. Ще один важливий момент - дівчата дивилися, в який бік поплив вінок, значить, з того боку і слід чекати нареченого.

На свято Івана Купала знаючі люди також звертали увагу на прикмети. Наприклад, вважалося, що якщо вранці на Купала на траві з'являлася рясна роса, значить, буде хороший урожай огірків. А якщо Івана ніч зоряна - багато буде грибів.

Також вважалося, що вранці на Івана Купала відьми і знахарі збирають трави для лікувального зілля. А на Іванівську ніч у лісі відьми і чаклуни влаштовували бенкет. Розбушувавшись, нечисті сили намагалися заманити у свої тенета сміливців, які вирушали на пошуки квітучої папороті. А для того, щоб нечисть не забрала тварин, господарі вішали на хліва чортополох.

Багато традиції та обряди на Івана Купала живі і в наш час. І можливо, нам слід їх дотримуватися, щоб хоч раз на рік зануритися в містичну ніч, яку так любили наші предки.

Розкажи где та як ти з друзями чи родиною зазвичай відмічаєш свято Івана Купала?

Івана Купала 2015, Івана Купала, традиції, обряди
Оціни пораду →
Переглядів: 6645
Рейтинг: 4.8/10

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ