АвторизаціяРеклама

» » » Страсна п'ятниця 2015: Історія та традиції

Страсна п'ятниця 2015: Історія та традиції

Страсна п'ятниця 2015: Історія та традиції Остання п'ятниця Великого посту присвячена спогадам про страждання і смерть Ісуса Христа, який був розп'ятий у цей день.

Страсна (Велика) П'ятниця у 2015 році припадає на 3 квітня у католиків і на 10 квітня у православних. Цей день символізує момент розп'яття Ісуса Христа, коли він прийняв мученицьку смерть за для спокутування людських гріхів і продовження людського життя.

Всі приготування до свята Великодня потрібно закінчити в Чистий четвер, щоб у Велику п'ятницю ніщо не відволікало від молитов і служб. У цей день не можна сміятися, займатися господарськими справами, особливо шити, прати і різати що-небудь. Порушення цієї заборони вважається великим гріхом.

Утреня Великої п'ятниці починається в четвер увечері. Богослужіння включає триразове прочитання євангельського оповідання про суд над Ісусом Христом, його розп'яття і хресну смерть на Голгофі, зняттю його тіла з хреста і поховання. На службі послідовно зачитують Дванадцять Євангелій - дванадцять євангельських уривків, які оповідають про події п'ятниці. На вечірні співають особливий канон Про розп'яття Господа і виносять Плащаницю. Це плат, на якому зображений у повний зріст Господь Ісус Христос, що лежить у гробі.

На Плащаницю зазвичай кладуть Євангеліє, а перед нею ставлять кадильницю. Перед Плащаницею портібно робити земні поклони і прикладатися до неї. Всі богослужіння Великої п'ятниці та Великої суботи починаються і завершуються не в вівтарі, а перед Плащаницею.

В даний час, як і десятки століть тому, для віруючих Страсна п'ятниця є днем ​​самого суворого посту. Вживати їжу можуть тільки хворі та діти і тільки після заходу сонця. Однак у зв'язку з тим, що служба вечірня здійснюється вдень у п'ятницю, в багатьох храмах дозволяється вживати їжу після винесення Плащаниці.

Страсна п'ятниця, Історія та традиції
Оціни пораду →
Переглядів: 1169
Рейтинг: 5.0/1

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ