АвторизаціяРеклама

» » » Івана Купала 2016: Історія свята

Івана Купала 2016: Історія свята

Івана Купала 2016: Історія свята Івана Купала 2016 в Україні відзначається з 6 на 7 липня, це старовинне і дуже колоритне свято - день Івана Купала. Його історія сягає корінням в далеке минуле.

Про свято Івана Купала докладно і красиво писав незабутній Гоголь. Не тільки письменник надавав цьому дню особливу чарівність і містичну атмосферу. В особливому світлі писали про нього і наші далекі предки.

Івана Купала - щорічне народне свято язичницького походження. Його святкували не лише українці та росіяни, а й поляки, білоруси, народи Прибалтики, норвежці, іспанці, шведи, фіни та інші. У багатьох країнах це свято було визнане церковним. Свято Івана Купала язичники пов'язували з літнім сонцестоянням.

З приходом християнства день Івана Купала не був забутий, але його вже пов'язували з днем ​​народження Іоанна Хрестителя.

Свято Івана Купала відоме також під іншими назвами - Ярилин день, Солнцекрест, Духів день. Свято Івана Купала багате обрядами і традиціями, які дещо відрізняються від святкування в різних країнах. Але всі народи в цей день прославляли воду, сонце і трави.

У ніч на Купала багато хто навіть не лягали спати, щоб рано вранці вмитися першою росою, яка, згідно з повір'ями, зцілює людей, а дівчатам дарує здоровий рум'янець і красу.

В Україні було прийнято прикрашати дерево марену або чорноклен стрічками, віночками і квітами. Під деревом молоді люди ставили солом'яного Івана Купала, і водили навколо нього хороводи. Також молодь парами стрибала через багаття, дівчата плели віночки і запускали їх у воду, а сміливці вирушали на пошуки чарівної папороті.

У свято Івана Купала також було прийнято обливатися водою і гадати. Недарма ніч напередодні Купала вважалася особливою і містичної, наші предки вірили, що в цю ніч навіть дерева розмовляють між собою.

Також в ніч на Івана Купала відьми знаходили незвичайну силу і владу, і щоб захиститися від злих чар, наші предки стелили на поріг і підвіконня кропиву.

Івана Купала, історія свята
Оціни пораду →
Переглядів: 2760
Рейтинг: 5.0/4

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ