АвторизаціяРеклама

» » » Тетянин день: Свято дівчат, які мріють про шлюб

Тетянин день: Свято дівчат, які мріють про шлюб

Тетянин день: Свято дівчат, які мріють про шлюб Дізнайся, що, згідно з традиціями свята, яке називається Тетянин день, робили дівчата, які хотіли вийти заміж. Свято Тетянин день відзначається щороку 25 січня. У 2016 році він припадає на понеділок.

25 січня традиційно відзначається свято Тетянин день. Церква в цей день вшановує святу мученицю Татіану Римську - ранньохристиянську мученицю, що піддалася тортурам за віру при імператорі Олександрі в 3 столітті.

У 2016 році це свято, яке має і більш давню назву - Бабин кут або Солниш, припадає на понеділок.

Бабин кут - це місце біля печі, де знаходилися предмети домашнього начиння, і де господиня проводила багато часу. Це місце також називалося сонечком. На честь цього на Тетянин день "большуха" (старша господиня в сім'ї) пекла коровай, який символізує сонце. Вона ж діставала його з печі і, давши хлібу охолонути, ділила між членами сім'ї. Кожному мав дістатися хоча б шматочок.

Крім того, в цей день потрібно було сходити на річку по воду і вибити пил з постілок. У народі говорили: "Тетяна і коровай пече, і половики б'є, і хоровод веде".

З веденням господарства пов'язане ще одне повір'я цього дня. Вважалося, що дівчинка, яка народилася в Тетянин день, буде гарною господинею. Таку будь-хто візьме заміж, але свою долю хочуть знайти всі. Тому на Бабин кут всі дівчата, які мріють вступити в шлюб, робили мітлу, яку намагалися залишити в будинку бажаного нареченого - причому так, щоб свекруха не знайшла. Втім, досвідчені матері сімейств про цей звичай знали і на поріг пускали далеко не кожну дівчину.

Крім цього 25 січня дівчата за допомогою хитрощів намагалися принадити женихів, для чого розстеляли біля дверей будинку спеціальний половик. Хто об цей половик в свято витре ноги, той буде в будинку дівчини частим гостем.

Для цього дня існували й прикмети на погоду. Якщо на Тетянин день вигляне сонце - птахи повернуться рано, весна буде ранньою. Якщо ж на Тетяну йшов сніг, вважали, що літо буде дощове, а ось тепла заметіль віщувала посуху і неврожай. Зате якщо небо було ясним, а на дворі стояв морозець - селяни чекали хорошого врожаю.

Потрібно також відзначити, що 25 січня - подвійне свято - день Тетяни та День студентів.

традиції, день тетяни, Тетянин день, день Студентів, Свято дівчат
Оціни пораду →
Переглядів: 2385
Рейтинг: 4.8/9

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ