АвторизаціяРеклама

» » » День Соборності України: коли свято

День Соборності України: коли свято

День Соборності України: коли свято День Соборності України щорічно відзначається 22 січня і не є вихідним днем ​​не залежно від того, на який день випадає.

22 січня в 1919 році було проголошено Акт злуки Української народної республіки (УНР) і Західно-Української народної республіки (ЗУНР) в єдину українську державу. Саме в цей день тепер прийнято відзначати День Соборності України.

Офіційний державний статус День Соборності України отримав у 1999 році. Щороку, 22 січня, на вулицях Києва та інших міст України можна побачити людей, що відзначають це свято. Живі ланцюги, які вони традиційно утворюють, символізують об'єднання країни.

Наприкінці 2000-х років почала відроджуватися традиція створення «живих ланцюгів», які символізують єдність України. У 2008 - 2011 роках у Києві такі "ланцюги" створювали на мосту Патона. Таким чином символічно об'єднували правий і лівий береги Дніпра.

Найбільшого розмаху досягла акція 2011 року, коли на міст Патона прийшли понад 1000 осіб.

22 січня 2011 року «живий ланцюг» був створений більш ніж в 20 містах України. А у Львові близько п'яти тисяч людей створили ланцюг від пам'ятника Тарасу Шевченку до пам'ятника Степану Бандері.

свято, День Соборності України, день соборності
Оціни пораду →
Переглядів: 1743
Рейтинг: 5.0/3

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ