АвторизаціяРеклама

» » » Легенда про День святого Валентина

Легенда про День святого Валентина

Легенда про День святого Валентина Свято День святого Валентина або, як його ще називають День всіх закоханих, відзначається щорічно 14 лютого. У цей день прийнято дарувати один одному подарунки і писати валентинки - милі записки. Дізнайся, як з'явилася така традиція, і яка існує легенда про День святого Валентина.

Щороку 14 лютого закохані пари у всьому світі вітають один одного з Днем усіх закоханих, дарують подарунки і традиційні валентинки. Але як же з'явилася така чудова традиція - дарувати щирі почуття і яскраві серця?

Вважається, що День святого Валентина існує вже більше 16 століть і у цього свята є конкретний "винуватець" - християнський священик Валентин. Ця історія датується приблизно 269 роком, в той час Римською Імперією правив імператор Клавдій II.

Воююча римська армія відчувала гостру нестачу солдатів для військових походів, і воєначальник був переконаний, що головний ворог його "наполеонівських" планів - шлюби, бо одружений легіонер про славу імперії думає набагато менше, ніж про те, як сім'ю прогодувати. І, щоб зберегти в своїх солдатах військовий дух, імператор видав указ, що забороняє легіонерам одружуватися.

Але закохуватися від цього солдати менше не стали. І до їх щастя знайшлася людина, яка, не лякаючись імператорського гніву, стала таємно вінчати легіонерів з їх коханими. Ним був священик на ім'я Валентин з римського міста Терні (Valentine of Terni). Мабуть, він був справжнім романтиком, оскільки його улюбленими розвагами було мирити посварених, допомагати писати любовні листи і дарувати квіти, від імені легіонерів.

Ясна річ, як тільки про це дізнався імператор, він вирішив цю "злочинну діяльність" припинити. Валентина засудили до страти. Трагедія ситуації була ще й у тому, що і сам Валентин був закоханий в дочку тюремника.

За день до страти священик написав дівчині прощального листа, де розповів про свою любов, і підписав його "Твій Валентин". Прочитано воно було вже після того, як його стратили.

Згодом, як християнський мученик, що постраждав за віру, Валентин був канонізований католицькою церквою. А в 496 році римський Папа Геласиус (Pope Gelasius I) оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.

З 1969 року в результаті реформи богослужіння святий Валентин був вилучений з літургійного календаря католицької церкви (разом з іншими римськими святими, відомості про життя яких суперечливі і недостовірні). Втім, і до 1969 року церква не схвалювала і не підтримувала традицій святкування цього дня.

Чи так це було чи інакше, але, по всій видимості, саме звідти повелося писати в День святого Валентина любовні записки - "валентинки". А ще в це свято люблять влаштовувати весілля і вінчатися. Вважається, що це стане запорукою вічного кохання.

день закоханих, свято закоханих, День Святого Валентина, день Валентина, легенда, 14 лютого
Оціни пораду →
Переглядів: 2486
Рейтинг: 5.0/5

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ