АвторизаціяРеклама

» » » Заміна шин. Заміна літньої ( зимової ) гуми. Яку гуму вибрати?

Заміна шин. Заміна літньої ( зимової ) гуми. Яку гуму вибрати?

Заміна шин. Заміна літньої ( зимової ) гуми. Яку гуму вибрати? Заміна шин - обов'язкова і необхідна процедура при постійній зміні погодних умов. В останнє десятиліття кліматичні умови суттєво змінилися, щороку природа підносить нові сюрпризи. При цьому, для мільйонів автомобілістів міста одночасно постає питання - коли міняти гуму?

Необхідність використання в різні сезони літніх і зимових шин очевидна - за рахунок різниці в складі гуми, протекторі шин, наявності шипів і інших характеристик кожна шина демонструє різні властивості, по-різному проявляє себе при різних погодних умовах.

Заміна літньої гуми

Різке зниження температури і раптовий сніг змушують автолюбителів в екстреному порядку проводити заміну гуми з літньої на зимову вже в жовтні. В іншій рік процес заміни шин розтягується до січня, а для деяких автовласників питання коли міняти колеса трансформується в питання - чи потрібна заміна шин взагалі, якщо на дорогах снігу практично немає. І найважливіше запитання, яке собі ставить кожен автомобіліст - яку ж гуму вибрати?

Найбільш важливий і відповідальний з точки безпеки їзди період - заміна літньої гуми і перехід на зимові шини. Необхідність в їх установці очевидна незалежно від наявності на дорогах снігу. У разі, якщо середньодобова температура опустилася до рівня (або нижче) +5 +7 градусів С літні шини поступово втрачають свої властивості, істотно погіршується зчеплення з дорогою і подовжується гальмівний шлях. Якщо ж температура повітря знизиться нижче позначки 0 градусів і дорога покриється кіркою льоду, їзда на літніх шинах стає небезпечною. За результатами експериментів, гальмівний шлях шипованих шин на асфальті на 7 % довше, однак на льоду вони на 20 % ефективніше нешипованних шин.

Існують так звані "всесезонні" шини, які завдяки своїм комбінованим характеристикам дозволяють автомобілістам пересуватися взимку і влітку, не проводячи заміну шин. Однак, позасезонні якості даних шин оманливі. По-перше, дані шини не мають шипів, що не має на увазі їх безпечної експлуатації в умовах зледенілих доріг. По-друге, ці шини - швидше компроміс, що поєднує в собі позитивні і негативні властивості зимової та літньої гуми.

Вчасно провести заміну літньої гуми на зимову і не втратити після цього частина шипів в результаті їзди по голому асфальту при раптовому потеплінні досить проблематично.
Проте в даному випадку правило "краще раніше, ніж пізніше " працює на 100 %. Завжди краще не чекати першого снігу і льоду, а, слідуючи повідомленнями синоптиків, провести заміну літньої гуми.

Заміну гуми з літньої на зимову завжди слід проводити відповідно з погодними умовами, які щороку різні. У разі, якщо передбачити вдалий момент не вдалося і Ваш автомобіль залишився з літніми шинами при мінусовій температурі, пересуватися на ньому по покритим льодом дорогах (навіть для поїздки в шиномонтаж) небезпечно. У цій ситуації завжди можна скористатися послугами виїзного шиномонтажу, який зробить заміну шин в місці знаходження Вашого автомобіля.

Установка зимової гуми лише на провідну вісь автомобіля - небезпечне бажання багатьох автомобілістів, оскільки при цьому істотно збільшується ймовірність некерованого заносу.

Багато фахівців відзначають необхідність наявності у автомобілістів трьох комплектів шин - літньої, зимової шипованої і зимової нешипованої. Нешиповані шини слід використовувати при температурі в діапазоні +5 -3 градуси, а заміну на шиповану проводити при подальшому похолоданні.

Яку гуму вибрати

При заміні шин у більшості автомобілістів виникає питання - яку гуму вибрати? Свої характерні плюси і мінуси є як у шиповану, так і у нешипованной гуми. Шипи максимально комфортні і корисні при експлуатації взимку в умовах сніжних і зледенілих доріг, нешипована зимова гума більш безпечна в міських зимових умовах при їзді по голому асфальту, тому що при цьому істотно краще зчеплення автомобіля з дорогою і коротше гальмівний шлях. Компромісний варіант використання позасезонних шин при експлуатації взимку також хороший на асфальті, але менш ефективний в умовах зледенілій дороги.

У підсумку відповідь на питання яку гуму вибрати і коли міняти гуму кожен повинен дати собі сам відповідно до завдань та умовами експлуатації, а також стилем водіння автомобіля.

Заміна зимової гуми

Спекотне літо і суворі сніжні зими змінюють один одного, ставлячи автомобілістів у вельми некомфортні умови. З одного боку за календарем зима вже давно позаду, однак, сніг ще лежить, а температура у вечірній, нічний і ранковий час не настільки висока. Не варто поспішати з заміною зимової гуми. За рахунок властивостей гуми літні шини не варто експлуатувати при температурі нижче +5 +7 градусів. При цьому, навіть при невисокій плюсовій температурі експлуатація зимових шин цілком комфортна і безпечна. Винятком тут йдуть шиповані зимові шини, які при їзді вже по чистому асфальту, по-перше, втрачають частину шипів, а по-друге, не мають достатнього зчеплення з дорожнім полотном, що може бути небезпечно при екстреному гальмуванні.

Якщо Ви експлуатуєте шини в перехідний період або невідповідної сезонності, слід бути максимально акуратними в управлінні автомобіля.

Їзда влітку на зимових шинах

Багато автомобілістів в силу певних причин при зміні зимового сезону річним не поспішають із заміною зимової гуми. Особливо це актуально у випадках, коли зимова гума не має шипів. До чого поспішати і, взагалі, робити заміну шин, якщо це не позначається на якості пересування.

Літні шини мають твердий склад гуми з підвищеною зносостійкістю. Зимові ж шини більш м'які, їх склад не призначений для експлуатації в жорстких літніх умовах, вони швидко зношуються і стають непридатними для зими. При експлуатації автомобіля влітку на зимових шинах погіршується курсова стійкість, керованість і гальмівні властивості, автомобіль мляво реагує на повороти керма, збільшується гальмівний шлях. Використання зимових шин влітку неекономічно і небезпечно, хоч це і не настільки очевидно, в порівнянні з експлуатацією літніх шин взимку. Тому, заміна шин при зміні сезону - необхідна! Важливо лише вирішити для себе, коли міняти гуму?

Підібрати потрібні шини, а також диски - ви можете на сайті www.mirkoles.com.ua . Широкий вибір і висока якість!

авто, заміна шин, зимова гума, автомобіль, літня гума, Колесо
Оціни пораду →
Переглядів: 5559
Рейтинг: 5.0/3

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar
0
1 Спам
Вчасна заміна гуми дозволяє зберегти життя водієві. Я ось постійно замінюю, стараюсь робити це вчасно. Оскільки на мій Форд постійно є запчастини, то я не хвилююсь.
avatar

СХОЖІ ПОРАДИ