АвторизаціяРеклама

» » » Велосипедні маршрути по Європі

Велосипедні маршрути по Європі

Велосипедні маршрути по Європі Якщо говорити про європейський досвід, вважають батьківщиною велодоріжок Нідерланди, країну, відому своїм теплим ставленням до велосипедного транспорту. Перші велосипедні доріжки в Нідерландах з'явилися в сільській місцевості. Польові дороги в Нідерландах наприкінці XIX століття залишали бажати кращого: широко використовувалися водні шляхи, недоліку в яких країна ніколи не відчувала, а ось будівництво доріг в умовах місцевого грунту було вельми скрутно. І в кінці XIX століття країну буквально наводнили велосипеди.

  Перша велосипедна доріжка в Голландії з'явилася в 1885 р, однак вона призначалася задля подорожей, а не для гонок. Велодоріжки в їх сучасному розумінні стали з'являтися в країні на початку 1890-х років. Головною передумовою для їх виникнення стала цілковита непридатність наполеонівських доріг для велосипедного транспорту. Побудовані при Наполеоні дороги спочатку попросту доповнювалися спеціальними смугами для велосипедистів, а візкам і каретам наказувалося використовувати стару центральну частину дороги. Однак карети і вози відмовлялися виконувати це розпорядження: адже якість смуг, побудованих для велосипедистів, була куди краще. В 1905 р в Нідерландах був прийнятий закон, що забороняв іншим видам транспорту переміщатися по виділених смугах для велосипедистів.
З поширенням в країні автомобілів, яким також заборонялося користуватися велосипедними смугами в цілях безпеки велосипедистів, велодоріжки стали відокремлювати від основної частини дорожнього полотна парканами і живоплотами. Так велодоріжки стали звичним елементом голландського сільського пейзажу.В Україні теж можна проектувати велосипедні маршрути, в цьому допоможе проектне бюро Київпроект kievproekt.com .

У даний час в Європі велотрасси на тротуарах вимощені кольоровою плиткою, колір і тип покриття доріжки - вже самі по собі є позначенням велосипедної доріжки, ніхто з пішоходів не зазіхає на це «велопространство». Серед європейських країн найбільше велосипедних доріжок налічується в Данії, Нідерландах, Бельгії. Наприклад, в Нідерландах загальна протяжність доріг для самого екологічно чистого виду транспорту сягає більше 10 тис. Км. Всього ж в Європі мережа велосипедних трас «EuroVelo» налічує 12 велосипедних маршрутів сумарною довжиною більше 20 тис. Км. З часом повна довжина цих трас перевищуватиме 60 тис. Км.

Для тих, хто сумнівається в активному розвитку велосипедного транспорту в Україні через більш суворі в порівнянні з Європою погодні умови, ось показовий приклад північної країни. Для того, щоб вирішувати транспортні проблеми в столиці Фінляндії ,30 років тому створили при адміністрації міста велосипедний департамент. На сьогоднішній момент у фінській столиці понад 1,3 тис. км. велосипедних доріг, а на 560 тис. Городян (жителів передмість сюди не включаємо) припадає 400 тис. Велосипедів (!) ,а автомобілів всього 200 тис. Велосипед тут заміняє і громадський транспорт, і особистий автомобіль. Всього ж у цій маленькій країні налічується 4,8 тис. Км велосипедних доріг.

Автор: Яна Кукуруза

транспортна схема, маршрути, Велосипедні
Оціни пораду →
Переглядів: 1679
Рейтинг: 5.0/2

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ