АвторизаціяРеклама

» » » ТОП-12 різдвяних традицій

ТОП-12 різдвяних традицій

ТОП-12 різдвяних традицій Глобалізація повільно, але впевнено руйнує кордони між православним Східним і католицьким Західним світом Європи.

Жителі Сербії, Хорватії, Білорусі, України та Росії все частіше переймають західноєвропейські обряди і традиції. Багато хто з них відрізняються від звичних нам, слов'янських обрядів. Однак, по суті, безліч звичаїв має спільні язичницькі корені.

У цій статті ми розповімо про походження 12 різдвяних традицій Західного обряду.

1. Вінок.
Вінок (коло) здавна вважався символом вічного життя. Відомо, що ще в дохристиянський період вінки використовувалися під час святкувань і торжеств. У рамках релігійних святкувань він знайшов нове ритуальне значення.
На Заході прийнято збирати Різдвяний вінок з падуба, омели, гостролисту, дикого винограду і хвойних дерев. На ньому розміщували 4 свічки. Кожне воскресіння до настання Різдва запалюють по одній свічці. Разом вони символізують Віфлеємську зірку, поява якої сповістила про народження Христа.

2. Рослини.
Елементи традиційного різдвяного вінка мають символічне значення, знання про яких збереглися ще з язичницьких часів.
Падуб вважається символом нового життя та захистом від злих духів холоду, омела - це символ миру і вічного життя, хвойні гілки - оберіг від нечистої сили і символ тепла, гостролист символізує здоров'я і силу, а дикий виноград - радість.

3. Дзвіночки.
Дзвін дзвіночків теж прийшов з глибини дохристиянської епохи. За переказами, шум виганяв злих духів холоду, відкриваючи шлях сонця. Однак у православній традиції дзвін дзвонів придбав інше значення. Передзвоном дзвіночків люди славлять і підносять радість появи на світ Христа.

4. Гімни.
Виспівування пісень, також походить з традиції шуміти, щоб прогнати холод. Справді, спів, гра на музичних інструментах та танці були відмінним способом зігрітися. А за словами завжди трималася таємна сила, здатна направити бажання і устремління людей.
І хоча середньовічні різдвяні піснярі були досить похмурими, вже в епоху відродження з'явилися світлі, радісні гімни, які висловлювали радість і оспівували народження Христа.

5. Ялинка.
Призначення ялинки головним деревом свята пов'язують з поширенням християнства в Західній Європі. Вважається, що чернець Боніфацій, який проповідував християнство друїдам, вирішив довести, що обожнюване ними дерево - дуб, - не є священним. Він зрубав дуб і той, падаючи, зніс навколо себе всі дерева, крім молодої ялинки.

6. Прикраса.
Традиція прикрашати ялинку вже пов'язана з християнськими віруваннями, хоча і запозичена у язичників. Друїди прикрашали священні дерева стрічками, камінням і вінками. Християни перейняли цю традицію, підвівши її під аналогію з райським деревом і яблуками.

7. Подарунки, камін і шкарпетки.
Звичай дарувати подарунки на Різдво має безліч витоків. Це і подарунки дітям на римське свято Сатурналії, і християнська легенда про Святого Миколая, який також дарує подарунки малюкам, і казки про чарівних гномів...
Що стосується традиції вішати шкарпетки на камін, вона пояснюється тим, що, на відміну від більшості європейських варіантів що Санта Клаус стукав у двері, англійський і американський Санта потрапляє в будинок через димар.

8. Місце для поцілунків.
Традиція цілуватися під омелою з'явилася в Англії в 19 столітті. Пересичені, втомлені від строгих рамок поведінки аристократи намагалися видумати якомога більше способів для пустощів. Так, був придуманий звичай вішати під стелею гілочку омели або подвійний вінок, який символізував би пару. Якщо дівчина опинялася під цим вінком, її можна було поцілувати.

9. Пташина ялинка.
Свято Різдва, якие завжди асоціювалося з початком нового року, відзначалося у всі часи. У цей світлий день потрібно було розділити свою радість не тільки між собою, але і з іншими живими істотами. Так з'явилася традиція підгодовувати птахів на удачу.

10. Свічки.
Прикрашати ялинку свічками, які пізніше з міркувань безпеки замінили на гірлянди, ввів Мартін Лютер. На це його надихнуло благе мерехтіння зірок морозної різдвяної вночі.

11. Поліно.
Вогонь споконвіку вважався символом життя і оновлення. Тому, як і багато попередніх, традиція спалювати поліно йде вглиб дохристиянської епохи. Різдвяне поліно повинен вирубати голова сім'ї. Воно має горіти в каміні протягом всіх 12 святочних днів. Вважається, що попіл від різдвяного поліна здатний зцілювати хвороби.

12. Дванадцять святкових днів.
По суті, Різдвяні свята були єдиними в році. Крім того, в ті часи мало хто міг дозволити собі піти в театр або розважитися. А співати пісні і танцювати під них було прекрасною розвагою і свого роду дивиною. Тому замість 1 дня святкувань, їх розтягнули по церковному календарю від Святок до Водохреща, тобто на 12 днів.

Топ-12, традиції на Різдво, різдвяні традиції, Різдво
Оціни пораду →
Переглядів: 2406
Рейтинг: 5.0/3

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ