АвторизаціяРеклама

» » » Гаманець - модний аксесуар чи необхідність?

Гаманець - модний аксесуар чи необхідність?

Гаманець - модний аксесуар чи необхідність? Історія гаманця

До XIV в . , коли такого атрибута одягу як "кишеня" ще не існувало , гроші , як правило , зберігались в відворотах капелюху, у складках одягу та в чоботях.

А ось вже в середньовіччі в якості предмету де зберігались гроші стали використовувати омоньери - мішечки , що прикріплювалися до поясу . Вони були зроблені зі шкіри та оксамиту з золотими і срібними прикрасами - у людей знатних і заможних , і з полотна - у бідних.

Наприкінці XIII в . з'явилися так звані сарацинські кисети , привезені хрестоносцями зі Сходу. Це ті ж омоньери , але особливо прикрашені срібними дзвіночками , емаллю , мініатюрними портретами .

Окрім грошей в мішечках могли зберігати і безліч інших речей , наприклад , ключі , тому деякі омоньери були досить великих розмірів. Але в ХIV в . після появи на одязі кишень , захоплення кисетами пішло на спад , і стали з'являтися невеликі гаманці для зберігання круглих монет. Коли ж з'явилися паперові гроші , гаманці знову збільшилися в розмірах. Приблизно в цей же час дами стали носити і ридикюль - сумочки- кисети , призначені для носіння на руці на шовковому шнурі. Цікаво , що самі перші подібні мішки- сумочки європейські пані носили під широкими спідницями.

На Русі ж , де гроші були дуже важкі (до слова , в XVI столітті одна монета важила 680 гр. , А в XVII трохи менше - 280 гр.) Для їх носіння використовували калитку ( Мошни ) - грошовий мішечок , на вздержке або із зав'язками (Тлумачний словник , Даль В. ) . Якщо докладніше , то мошна представляла собою матерчатий , в'язаний або шкіряний невеликий мішок із зав'язками або продернутим по краю шнурком , який носили на поясі або шиї. Легко порахувати , що капшук , в якій лежало більше десяти рублів , була дуже важкувато . Також для зберігання грошей використовували порожній усередині пояс з козячої шкури - козіца або козушка . Інша назва шкіряного поясу для грошей - через ( черес ) . Через застібався пряжкою або замикався на замочок . До пояса могла бути пристебнута і калита - шкіряна сумка для грошей та інших паперів . У сучасному побуті також можна зустріти такі шкіряні ремені з внутрішніми потайними кишенями. Зазвичай вони зустрічаються у ременів з спинної частини шкіри крокодила і забезпечені блискавкою.

Але повернемося до історії. Кишені як конструктивна деталь одягу у русичів зустрічалися рідко і увійшли в ужиток тільки в епоху Петра Першого . Однак саме слово кишеню з'явилося раніше і позначало все той же шкірний мішечок або сумочку для грошей і паперів , пришиваємо до одягу.

До речі , слово « гаманець » як позначення предмета для зберігання паперів було відомо на Русі з XVII століття. А коли з'явились паперові гроші - гаманці почали використовувати і для їх зберігання. І поступово гаманець став синонімом гаманця.

На Західній Україні гроші зберігали в шкіряних гаманцях , зшитих у вигляді жаб . Вважалося , що така жабка не тільки збереже , але й примножить довірене їй багатство.

А от в старо-давній Японії та Китаї, де в ходу були монети з дірками , замість гаманця використовували шкіряний, або іноді шовковий "шнурок". Часто монети не мали номіналу , а грошова сума визначалася величиною зв'язки.

Ну а звичний нам гаманець із застібками і функціональними відділеннями отримав своє поширення тільки лише в середині XIX в .

Ну а щодо сучасних чоловічих гаманців - вони завжди підкреслюють стиль і особистість! Починаючи дизайном і закінчуючи матеріалом, з якого вони пошиті. Чоловічі гаманці - не тільки модний аксесуар - але й необхідна річ на кожний день.

модний аксесуар, гроші, гаманець, стиль, чоловічий гаманець, бізнес, історії
Оціни пораду →
Переглядів: 1758
Рейтинг: 5.0/4

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ