АвторизаціяРеклама

» » » Еволюція листа в системі культурних цінностей людства

Еволюція листа в системі культурних цінностей людства

Еволюція листа в системі культурних цінностей людства Спочатку було «слово», і тільки слово. Саме здатність до виголошення звуків, наділених змістом, став тим фактором, який об'єднав людські істоти і перетворив їх на людство, а кожного окремо - в людину, індивіда, особистість. Слово було і залишається першим і головним засобом комунікації між людьми, носієм інформації та механізмом її обміну. Забігаючи трохи вперед хочу зазначити, що в наш час великих технологій, коли ми маємо комп'ютери, а мобільних телефонів є безліч і за різною ціною, какой телефон купить до 6000 рублей тут ви знайдете цю інформацію. Так от мало хто пише листи, зараз набагато легше відправити смс повідомлення і не тільки, але повернемося до історії.
Відразу за словом з'явилася необхідність в його фіксації. Історія людства знає чотири еволюційних етапи зміни способу фіксації письма.
Найпершим і простим способом письма став так званий піктографічний лист, що виконується за допомогою, в усіх відношеннях «підручного» інструменту - пальця. Завершальною стадією першого етапу спрощення та вдосконалення писемності став так званий звуковий лист, коли відбувся поділ сенсу символів на акустичні «атоми» - букви.

Другим, історично значущим етапом, став винахід друкарського верстата Іоганном Гуттенбергом в XV в. У ті часи оплотами знань були монастирі, де книги писалися вручну, і доступ до них мав обмежене коло осіб, що не дозволяло поширенню знання набути масового характер. Слідуючим щаблем розвитку системи фіксації листа з'явилося еволюціонування попереднього етапу. Вік його відносно малий і веде відлік з моменту появи перших друкарських машинок - тих пристосувань, які дозволили людині індивідуально підходити до тиражування документів. Пізніше на їх зміну прийшли персональні комп'ютери з друкуючими пристроями, які дозволяли будь-якому охочому виготовляти по кілька копій, стільки, скільки йому було потрібно. Більш того, вони-то і дозволили людству увійти в епоху Інтернету. Саме вона зробила можливим швидкий обмін інформацією та її поширенню.

Якщо говорити про наш час, то стало доступним створення програм, які є редакторами текстів і графіки. Почалися розробки систем перекладу текстів, розпізнавання друкованих текстів і рукописного письма. Однак на сьогоднішній день, проблемою отримання більш досконалої системи розпізнавання є слабкі результати дослідження в області так званого машинописного зору. Це напрямок рухається настільки повільно, що дуже сильно гальмує розвиток цифрової техніки і систем сканування.

В будь-якому випадку хотілося б сподіватися, що науково-технічний прогрес не залишить цю проблему без рішення. А враховуючи темпи його зростання протягом останніх років, з упевненістю сказати можна, що дуже скоро рукописний лист і його комп'ютерний аналог, так само як і текстове розпізнавання голосу, зіллються воєдино, утворюючи нову більш досконалу систему комунікації. Систему, яка в глобальному використанні дозволить підвищити ефективність спілкування між людьми і державами, наслідком чого будуть являтися зміцнення економічних і політичних відносин, взаємна інтеграція культур та історії, толерантність міжрелігійного та міжрасового спілкування.

Автор: Вікторія Квін

цінності, листи, технології, Еволюція, Сучасні
Оціни пораду →
Переглядів: 1095
Рейтинг: 4.5/2

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ