АвторизаціяРеклама

» » » Як зробити зимову гірку для дітей на дачі

Як зробити зимову гірку для дітей на дачі

Як зробити зимову гірку для дітей на дачі Уявити собі справжню зиму без снігу, морозу і крижаної гірки досить складно, погодьтеся. Прогнози синоптиків обіцяють нам ще і морози, і сніг в найближчому майбутньому, так чому б не скористатися ситуацією: давайте займемося спорудженням зимової гірки для дітей на дачі!

До речі, ця споруда принесе величезну радість не тільки дітлахам, а й дорослим - перевірено на власному досвіді. Тим більше для того, щоб зробити її, багато сили і особливих навичок не потрібно. Ну що, поїхали?

Що потрібно для спорудження зимової гірки
Для успішного будівництва нам знадобиться:
• мороз на вулиці;
• велика кількість снігу;
• пара (а краще декілька пар) вільних рук;
• кілька великих лопат;
• досить багато води;
• гарний настрій.

Як я можу зробити зимову гірку
Перше, що необхідно зробити - визначити місце для майбутньої гірки.
Перш за все, воно повинно бути максимально безпечним, тобто перебувати на максимальному видаленні від проїжджої частини, каналізаційних люків, різних стоків, водойм, дерев, чагарників і інших травмонебезпечних об'єктів.

Далі: навколо гірки має бути досить просторо, щоб можна було вільно і підійти, і з'їхати з неї. Причому чим вище гірка, чим краще лід на ній - тим більше вільного простору потрібно, щоб кататися без побоювання.

Яка повинна бути висота і довжина гірки
На обраному місці робимо велику снігову гору, для чого приготованими лопатами доведеться накидати якомога більше снігу. Так що висота і ширина майбутньої гірки багато в чому залежать від ваших сил. Чим вище вона буде, тим краще - в розумних межах, звичайно. Але якщо гірка споруджується для малюків, не захоплюйтеся надмірно: в цьому випадку варто виходити з безпеки дітей і власної зручності.

Що стосується довжини спуску: любителі цієї зимової забави радять робити гірку довжиною не менше 5 метрів, можна і більше ... Але знову-таки, якщо ви робите гірку для маленьких діток, надмірно довгою її споруджувати не слід.

Вибираємо форму гірки
Не варто зациклюватися на гірці звичної нам класичної форми. Ви можете зробити її з поворотами в різні боки, або, наприклад, з аркою. А ще можна спробувати свої сили в створенні снігової скульптури, щоб зробити не просто гірку, а казкового персонажа або фантастичну фігуру.

Кут нахилу теж важливий: не варто робити надмірно круту або навпаки - надто пологу гору. Оптимальний кут нахилу на початку гірки - 30-50 °, а далі його треба поступово зменшувати, тобто робити спуск більш пологим. Ну а для самих маленьких краще облаштувати пологий схил з самого початку.

Чи потрібні сходинки?
Звичайно, якщо ви робите гірку для маленьких діток, можна обійтися і без сходинок, а ось якщо для діточок, яким 5+ (зараз я маю на увазі і дорослих) то сходинки потрібно робити обов'язково. Відповідь на питання, де саме їх розміщувати, однозначне: з найвищого боку гірки.

Занадто круті сходи робити не варто, постарайтеся зробити їх такими, щоб по ним однаково зручно було підніматися і дитині з 36 розміром ноги, і дорослому з 46. Оптимальна ширина сходинок - 40-50 см, робити їх ширше не варто.

Не забувайте і про борти з боків сходинок; їх висота повинна бути близько 30 см. До речі, невеликі бортики можна зробити і по краях схилу гори, щоб під час катання не злетіти з гори.

Заливаємо!
Озброївшись відрами з холодною водою або шлангом, піднімаємося сходами на гору, і починаємо її поливати - не поспішаючи, дуже акуратно, щоб не пошкодити конструкцію. Заливаючи, постійно підрівнюємо поверхню гірки - тільки так ми зможемо домогтися ідеально рівного покриття. Місця, в яких від води утворилися ямки, щільно заповнюємо снігом, і знову поливаємо водою.

Завершивши роботу, на деякий час залишаємо гірку в спокої - поки лід не замерзне. Потім поливаємо схил холодною водою ще кілька разів поспіль, причому кожен раз шар льоду повинен замерзнути. Заливати гірку потрібно до тих пір, поки вона не стане ідеально рівною. Після цього найкраще залишити її на ніч гарненько застигати.

Поїхали кататися!
Вже до ранку гірка повинна бути готова (адже вночі морозу побільше), можна кататися. Правда, перш ніж спуститися з гірки, гарненько посипте піском її сходинки, а саму гору ще разок залийте відром води. Дайте постояти ще годинку і - вперед!

До речі, кататися з крижаної гірки можна просто в теплому одязі, на картонці, на спеціальних гумових килимках і навіть на санях.

А ви вже споруджували зимову гірку для дітей на дачі? Розкажіть, як це було?

діти, Зима, дача, поради батькам, Розваги
Оціни пораду →
Переглядів: 1017
Рейтинг: 5.0/3

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ