АвторизаціяРеклама

» » » Що зробити, щоб малина стала більшою

Що зробити, щоб малина стала більшою

Що зробити, щоб малина стала більшою Малина навіть при поганому догляді рідко хворіє. Однак, одні і ті ж сорти у одних господарів дають хороші врожаї, у інших - не дуже.

Ця рослина зазвичай дає численні пагони біля основи куща і з коренів. З них слід залишити не більше п'яти-шести на кожному кущі, а решту вирізати навесні. Завдяки цьому, формуються пагони, що сильно розростаються і стають здатні принести великі плоди.

Навесні прищіплюйте торішні стебла на третину всього зростання. Потім обрізайте дощенту все сухі гілки, які вже принесли урожай в минулому році.

Влітку знищуйте зайві молоді пагони біля основи куща і кореневі нащадки, які з'являються між кущами, якщо вони не потрібні для розмноження.

Гнучким гілкам малини робіть підпірки або підв'язки, інакше від тяжкості ягід і листя, вони схиляються на землю.

Молодим паросткам поточного року дозвольте вільно рости вгору. А восени, після збору плодів, прив'яжіть їх на місце видалених пагонів, які дали урожай.

Малина вимагає багато добрив, так як своїм сильним зростанням постійно виснажує грунт. Тому кожної осені після перекопування «застеляйте» грунт перегноєм висотою 10 см і залишайте його на поверхні до наступного літа. Іноді можна удобрювати ще й навесні, використовуючи фосфорні та калійні добрива, їх варто закладати на глибину 10-12 см.

Азотовмісні підкормки - гнойову рідину, пташиний послід - застосовуйте тільки навесні. Влітку вони викликають посилений ріст пагонів, які потім не визрівають і погано переносять зиму. Під час наливу ягід також використовуйте фосфорні та калійні добрива. Ділянку малини рясно поливайте: при утворенні зав'язей через кожні 7-10 днів. В кінці серпня поливи припинити.

На зиму всі пагони потрібно згинати і пришпилювати якомога ближче до землі. Намагайтеся пригнути якнайнижче, щоб сніг вкривав всю рослину.

Пам'ятайте: на одному місці малину можна вирощувати не більше 10 років, тому що після цього періоду, врожайність різко падає.

поради господині, догляд за садом, сад та город, малина
Оціни пораду →
Переглядів: 1268
Рейтинг: 5.0/4

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ