АвторизаціяРеклама

» » » Як захистити актинідію від кішки

Як захистити актинідію від кішки

Як захистити актинідію від кішки Актинідія - дуже цінна рослина. Вітаміну С в її плодах майже стільки ж, скільки і в шипшині, крім того, в них містяться рідкісні кислоти, що володіють цілющими властивостями.

Багато дачників-садівників хотіли б мати на своїх ділянках актинідію, але нерідко відмовляються від цієї затії через ... кішок. Пухнасті обгризають молоді рослини, влаштовують зборища з бійками за право володіння рослиною, топчучи і ламаючи все навколо.

Чим же так приваблює актинідія котяче плем'я?
Виявляється, плоди її, крім усього іншого, містять ароматичні похідні валеріани, яка, як відомо, для кішок і ласощі, і алкоголь. Тому-то коти відчувають рослину на відстані, гризуть їх і приходять в збуджений стан.

Кішки можуть геть знищити молоді посадки, недарма ж кішок вважають єдиними шкідниками актинідії.

Для захисту актинідії від котів "алкоголіків" зазвичай рекомендують надягати на стебла гумові або пластмасові трубки, огороджувати рослини сіткою.

Але це не допомагає, так як кішки розкопують і об'їдають навіть коріння, а по сітці забираються вгору на ліани і там ласують молодою корою.

На думку досвідчених садівників-любителів, більш надійний спосіб - захист молодих рослин актинідії сухими дрібними гілками яблуні і груші, а ще краще - гілками колючої обліпихи, шипшини тощо.

Все це буває в саду після обрізки. Розкладені на пристовбурних кільцях, гілки не дадуть можливості кішкам підібратися до стебель і коріння актинідії.

Дорогі читачі, якщо ви знаєте інші способи захисту актинідії від котів - пишіть у коментарях.

сад, поради дачникам, ліана, дача, Коти, актинідія
Оціни пораду →
Переглядів: 955
Рейтинг: 5.0/2

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ