АвторизаціяРеклама

» » » Як правильно робити грядки?

Як правильно робити грядки?

Як правильно робити грядки? Хочу розповісти, як правильно, акуратно і раціонально можна робити грядки на городі. Справа в тому, що пару років тому мені в спадок дісталася невелика дачна ділянка. Чесно сказати, я просто не знала, що мені з цим «скарбом» робити і з чого починати. Дуже допоміг журнал з порадами людей і цікавими статтями. Але знайти інформацію, як правильно формувати грядки, я так і не змогла.

Тепер уже, маючи достатньо свого досвіду, можу поділитися з читачами.

Від якості грядок безпосередньо залежить майбутній урожай. Це справа відповідальна, і підходити до неї потрібно серйозно. По-перше, необхідно вибрати правильне місце.

Зазвичай грядки розбивають в напрямку з півночі на південь. По-друге, слід врахувати переваги майбутніх мешканців грядок. Є культури світлолюбиві, а є такі, що і тіні добре себе почувають.

Коли вибір місця і овочевих культур зроблений, можна перейти до наступного етапу - це підготовка землі.

Грунт слід ретельно обробити. Зняти дернину, підрізаючи і знімаючи лопатою, верхній шар грунту (шматки дерну, перемішані з іншими відходами, є відмінним матеріалом для компостування). Потім ретельно перекопати землю і внести мінеральні добрива.

Для безпеки рослини можна обробити землю розчином мідного купоросу (якщо грунт був зараженим, розчин захистить рослини від хвороб).

Далі руками вибираємо коріння рослин, розпушують мотикою або сапкою грунт і, якщо залишилися грудки землі, розламуємо їх.

Отже, основна частина готова. Але попереду найцікавіше і творче завдання придумати форми грядок і їх розмір. Я зазвичай роблю так: для салату, пекінської капусти та зелені влаштовую квадратні грядки розміром 1×1 м. Зручно поливати і доглядати за рослинами, а крім того, можна раціонально розмістити грядки в два поверхи, один під одним (в моєму випадку це необхідно, так як ділянка всього 6 соток).

Для помідорів і перцю я роблю прямокутні грядки шириною 70 см і довжиною близько 2 м. Земля прекрасно провітрюється, рослини не закривають один одну, а плоди купаються в сонячних променях і мають можливість визріти в термін.

Для кабачків, гарбузів і кавунів призначалися круглі грядки. Рослина має можливість на 360 ° розкидати батоги, а плоди - ніжитися на сонечку. Загалом, на мій погляд, форма грядки повинна відповідати культурам, які на них посіяні. При дотриманні цього правила мною були отримані максимальні врожаї.

Але повернемося до самого процесу створення грядок. Місце вибрано, земля оброблена. Тепер я з допомогою лопати роблю заглиблення в грунті потрібної форми.

Потім маленькою сапкою вигрібаю землю, зміцнюючи стінки майбутньої грядки. Щоб ущільнити і вберегти від осипання, я прихлопую ці стінки дошкою шириною близько 50 см, присипаю піском і наливаю всередину трохи води. Коли вода піде, за допомогою рівня вирівнюю грунт. Ви запитаєте, навіщо такі складнощі? Тому що краще один раз зробити правильно, ніж весь дачний сезон пробігати зі шлангом в руках і мучитися при поливі.

В абсолютно рівній грядці вода буде розподілятися рівномірно, з якого боку не поклади шланг, а рослини зможуть в однаковій мірі отримувати необхідну вологу.

Ваша, Оленка Цікава.

грядки, поради дачнику, дача, город
Оціни пораду →
Переглядів: 832
Рейтинг: 5.0/3

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ