АвторизаціяРеклама

» » » Формування ландшафтного мистецтва

Формування ландшафтного мистецтва

Фактично історія розвитку ландшафтного дизайну йшла паралельно з історією розвитку людства. Стародавня людина була спочатку прив'язана до природи, тому що від взаємодії з нею залежало її життя - вона отримала від неї прожиток, одяг і житло.

В більшості своїй довколишні до будинку території «облаштовувалися» городами, грядками для чисто утилітарних цілей - отримати їжу.

Однак у нашому сучасному розумінні ландшафтний дизайн - це, все-таки, чи не город з помідорами. А щось таке, чим можна милуватися. Це те, що приносить естетичне задоволення. І, врешті-решт, це місце, де можна відпочити. Рідко коли створення такої краси обходиться без техніки, і в першу чергу без екскаватора. Одна із найважливіших задач при цьому - якісна сварка ковша екскаватору.

Так от перші паркові зони для естетичного споглядання, для задоволення, для прогулянок з'явилися тоді, коли і перші заможні, знатні люди, тобто з початком рабовласницького ладу.
У кожній країні історія ландшафтного дизайну складалася по-своєму. Ви, напевно, знаєте, що є італійський стиль, французький і безліч інших. Формування кожного стилю сталося не випадково. І не випадково кожен стиль приписують якійсь одній країні. Зародженню певних стилів сприяв, в першу чергу, рельєф і клімат конкретної країни. Наприклад, регулярні парки на горбистому рельєфі називають італійськими, а на рівній місцевості - французькими, сади з безліччю квітів називають - голландськими і так далі.
В Персії ландшафтне мистецтво почало розвиватися завдяки створенню спеціальних парків зразок сьогоднішніх заповідників, які були густо населені різними видами тварин: кабанами, левами та іншими тваринами. Але створювалися ці парки аж ніяк не для захисту тварин, а для полювання на них.
Епоха Відродження XIV-XVI столітті стала певним рубежем у формуванні ландшафтного мистецтва. В парках тієї епохи з'явилося велика кількість скульптур, створювалися цілі скульптурні алеї, висаджувалися розлогі дерева, високорослі чагарники, створювалися штучні водойми.
До XVIII століття модне тоді в Європі регулярний напрям змінився пейзажним, який прийшов зі Сходу. Громадські парки стали природнішими. Маршрути доріжок в них продумувалися таким чином, щоб об'єднати місця з найкрасивішими пейзажами.Тут треба сказати, що зміна напрямів, стилів, в якій би то не було країні, ніколи не відбувалася стихійно. Стилі як би нашаровувалися один на одного, нові віяння поступово витісняли більш старі течії. Особливо таке нашарування помітно в період XIX століття.
Двадцяте століття внесло серйозні перетворення не тільки в історію розвитку ландшафтного дизайну, а й в садову архітектуру. З'явилися нові феєричні споруди, завдяки яким межа між домашнім інтер'єром і садовим ландшафтом стала практично не помітна.Сегодня в світі зустрічаються сади будь-якого напрямку і стилю. Якогось безумовного переважання того або іншого стилю не існує. Більш того, вітається змішання кількох стилів і використання якихось креативно оброблених елементів.
Однак історія розвитку ландшафтного мистецтва на цьому не зупинилася, вона удосконалюється і донині. Оскільки людям постійно приходять на думку якісь нові ідеї. Кожен створює сад на свій смак, і в підсумку з'являються нові стилі. Так і відбувається подальший розвиток цього прекрасного мистецтва.

Автор: Геннадій Булка

мистецтво, ландшафт, Формування
Оціни пораду →
Переглядів: 1461
Рейтинг: 5.0/2

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ