АвторизаціяРеклама

» » » Чи потрібна обрізка яблунь влітку: особливості догляду

Чи потрібна обрізка яблунь влітку: особливості догляду

Чи потрібна обрізка яблунь влітку: особливості догляду Проводити обрізання яблуні потрібно обов'язково, адже дереву необхідно вдало сформувати крону. Така процедура забезпечує в майбутньому гарне дозрівання плодів яблуні, тому її слід проводити навесні і восени. Однак, якщо роботи не були проведені в потрібні терміни, в літній період обрізка просто необхідна.

Що таке обрізка і навіщо вона потрібна?
Правильний догляд за яблунею передбачає її обрізку, в іншому випадку дерево дичавіє, а плоди втрачають смак і дрібніють. Приведення в порядок крони яблуні - творча робота, однак тут існує ряд правил, дотримання яких забезпечує не тільки доступ сонячного світла до листів, а й зручний збір врожаю (проріджування, зменшення висоти дерева).

Як правило, всі маніпуляції з кроною проводяться до початку соковиделенія, тобто в березні-квітні, а також на початку жовтня, коли урожай вже зібраний. Однак і в літні місяці обрізка дерев прийнятна, особливо якщо на майбутній рік необхідно відкласти час цвітіння дерева, наприклад, в разі нестабільної погоди або весняних заморозків.

Якщо навесні чи минулої восени садівник не зміг справити належний догляд за деревом, літо - саме час для того, щоб усунути цей пробіл. Крім того, влітку можна доробити незакінчену навесні роботу і пропрацювати деталі.

Правила обрізки яблуні влітку
Найчастіше влітку проводиться щадний догляд за деревом. В цьому випадку головним правилом має бути - «не нашкодь».

Необхідно, щоб дерево змогло відновитися після видалення гілок, уникнути пересушування, а для цього потрібно вибрати не надто жаркий день для маніпуляцій. Обрізати треба ті гілки, які можуть перешкодити нормальній життєдіяльності дерева, тобто заражені, сухі і хворі. Залишають сильні пагони, а ті, що не витримують конкуренції - видаляються.

Слід пам'ятати, що чим раніше дерево приносить плоди, тим меншою обробці воно повинно піддаватися. Молоді яблуні краще обрізати за кілька тижнів до початку вегетації, поки вони знаходяться в стані спокою.

Незалежно від типу і віку дерева, не варто дуже захоплюватися обрізанням. Надмірно інтенсивна робота в кроні здатна зменшити плодоносність яблуні і погіршити її загальний стан.

Для початку треба обстежити місця попередньої обробки, перевірити, наскільки добре заживають сліди обріза, і врахувати можливі помилки. Якщо яблуня не обрізають навесні, виламуються жирові пагони засліплює нирки, тобто виробляється та робота, яка повинна була бути зроблена після зимового періоду.

Одне з неухильних правил - верхні гілки повинні бути тонше нижніх. Обрізка проводиться після видалення верхівки молодих пагонів, які здатні забрати у дерева харчування, необхідне для вирощування плодів. В цілому, правила обробки гілок в літній період не сильно відрізняються від тієї ж роботи в інші періоди.

догляд за садом, поради господині, обрізка дерев влітку, яблука, обрізка яблунь
Оціни пораду →
Переглядів: 6790
Рейтинг: 5.0/6

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ