АвторизаціяРеклама

» » » Блискавкозахист та заземлення: навіщо потрібен, як обрати захисний комплекс

Блискавкозахист та заземлення: навіщо потрібен, як обрати захисний комплекс

Блискавкозахист Погодні умови в Україні можуть змінюватися дуже швидко: яскраве тепле сонечко може за лічені хвилини змінити рясний прохолодний дощ. Дуже часто дощ супроводжується громом та блискавкою, яка може негативно впливати на роботу та функціональність електронного, цифрового обладнання. Захистити пристрої, дізнавшись завчасно траєкторію руху природного явища, неможливо.
Велика кількість підприємців, власників приватних домоволодінь використовують блискавкозахист. Використання такого комплексу заходів та інструментів дозволяє запобігти трагічним наслідкам потрапляння блискавки у будівлю або важливу споруду.

Для чого потрібно використовувати блискавкозахист?


Сьогодні не існує жодного пристрою, який дозволить з високою ймовірністю завчасно дізнатися, в яке місце може вдарити це небезпечне природне явище. Джерело блискавки формується дуже іонізованим повітрям, яке нагрівається до 1000 градусів. У її каналах протікають різні імпульсні струми дуже високої напруги. Їх призначення полягає в тому, щоб стабілізувати різницю потенціалів між землею та грозовими хмарами.

У разі потрапляння блискавки у будівлю, побудовану з дерева, наслідки можуть бути дуже трагічними. Якщо будинок має залізну кришу та розташований поблизу водойми, власників може чекати катастрофічні наслідки:
 • суттєве пошкодження даху;
 • знищення крокви;
 • проблеми з ізоляцією кабелів, які прокладені на горище;
 • коротке замикання;
 • пожежа.

  Для того, щоб це не сталося, потрібно організувати блискавкозахист, який представлений комплексом спеціальних установок та технічних рішень. У більшості випадків, конструкція представлена базовими компонентами – громовідвід або блискавковідвід, заземлення та захисний контур.

  Вибір матеріалу для створення захисту від блискавки


  Під час організації блискавкозахисту важливо правильно обрати матеріал, з якого будуть виконані його елементи. На цьому питанні не потрібно економити, адже тільки якісні елементи дозволять забезпечити правильний захист. Вертикальні приймачі створюють з використанням сталевих штирів, діаметр яких становить більше, ніж вісім міліметрів. Відповідних параметрів достатньо для того, щоб захистити провідники від перегріву.

  Горизонтальні блискавкоприймачі, громовідводи виконуються з круглого дроту, сталевої смуги або тросу. Такі конструкції підходять для будівель витягнутої форми. Довірити організацію блискавкозахисту варто професійним компаніям, які знають всі тонкощі цього процесу.

  безпека, оселя, блискавка, чоловікам
  Оціни пораду →
  Переглядів: 78
  Рейтинг: 5.0/1

  ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

  avatar

  СХОЖІ ПОРАДИ