АвторизаціяРеклама

» » » Рекомендації планування та дизайну спальні

Рекомендації планування та дизайну спальні

Рекомендації планування та дизайну спальні Спальне приміщення, треба віддалити від вхідних дверей. При цьому бажано, щоб поруч зі спальнею перебували ванна і туалет.

Хороша звукоізоляція забезпечить Вам комфортний відпочинок в спальні. Це стосується звуків з інших кімнат, та вуличного шуму. Тому при обробці стін краще використовувати матеріали, що поглинають звук (наприклад, щільні шпалери), а вікна поставити пластикові або дерев'яні. В якості освітлення рекомендується використання м'якого розсіяного світла як основного (плафони і абажури) і світильників (бра, настільна лампа, торшер).
Також буде доречно для спальні покласти на підлогу килим, чи це може бути килимова доріжка. Це додасть затишку, а головніше ціна на килимові доріжки в Україні не дуже велика.

Ідеальним варіантом буде відведення під спальню цілої кімнати. Однак у сучасному дизайні спальня поєднується з іншими приміщеннями: кабінетом, вітальнею. У такому випадку можна розділити приміщення на зони фіранками, розсувними дверима, ширмою або різнорівневими статями.

За традицією ліжко розміщують у прихованій від сторонніх очей зоні. Краще відвести під спальню кімнату з нішею. Куточок з ліжком можна відгородити ширмою або фіранкою. Якщо спальня оформляється в класичному стилі, допускається використання для зонування портьєри.

Ліжко не повинно бути оточенним стінами з чотирьох сторін. Якщо планується біля ліжка поставити туалетний столик, місце потрібно підготувати заздалегідь.

За рекомендаціями психологів, не слід поєднувати робочий кабінет і спальню. Таке сусідство несприятливо, оскільки спальне місце повинно викликати виключно хороші думки. Якщо ж іншого виходу немає, можна відгородити ширмою робочий стіл. Гардеробну ж краще відокремити розсувними дверима від загального простору.

Фахівці з дизайну і плануванню часто звертають увагу чи правильно розташоване ліжко в спальні. Ідеальне положення ліжка - паралельно зовнішній стіні з вікнами. Однак не варто ставити ліжко безпосередньо біля вікна, а вже тим більше - поруч з балконними дверима. Також поганою прикметою вважається ставити ліжко ногами до дверей.

Не варто вішати над ліжком масивні предмети - полиці, шафи, картини у важких рамах, великі люстри. Людина підсвідомо буде сприймати їх як загрозу і не зможе розслабитися.

Якщо немає вибору ...

Краще вибрати для спальні квадратне приміщення великих розмірів. Однак сучасні квартири не завжди дозволяють це зробити, і найбільшу кімнату, як правило, відводять під вітальню. Тому, якщо спальні дісталася, наприклад, кімната-пенал, то і в ній можна розробити цікаві рішення. Зокрема, виділити в кімнаті гардеробну, куточок для читання, місце для сну, придбати відповідні меблі. У такому випадку кімната буде виглядати затишніше.

Класична порада: при оформленні маленької спальні краще використовувати світлі відтінки в інтер'єрі (кремовий, світло-блакитний).

Дизайн спальні може і не збігатися з оформленням всієї квартири. Спальня - це місце, призначене для Вас, тому подобатися воно повинно перш за все Вам.

Автор: Яна Кукуруза

квартира, дім, планування, дизайн, Спальня
Оціни пораду →
Переглядів: 1665
Рейтинг: 5.0/1

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ