АвторизаціяРеклама

» » » Як підбірати контактні лінзи

Як підбірати контактні лінзи

Як підбірати контактні лінзи Більшість людей, почувши, що лінзи носили навіть в 19 столітті, дивуються. Перші контактні лінзи були дуже великими і закривали майже все око. Виготовляли їх з дуже тонкого надувного скла. Уявити, як людина вставляє такі предмети собі в очі дуже складно, але такі люди все ж були, тому, що без лінз вони не могли добре бачити, навіть окуляри їм не допомагали.

Питання корекції зору завжди дуже цікавило людей,зараз Ви можете придбати кольорові контактні лінзи в інтернет магазині 1000 Линз http://1000linz.com/ . Цим питанням вперше задався всерйоз Леонардо да Вінчі, Рене Декарт. В їхніх книгах можна було зустріти креслення оптичних пристосувань. Величезний внесок у створенні лінз вніс Томас Юнг, який в 1801 році створив коротку трубку з бікон-вексною лінзою, яка заповнювалася водою. Далі справу Юнга продовжив Джон Гершель. Адольфом Фіккі в його статті було наведено опис роговичної лінзи і склеральних лінз. Фіккі провів ряд експериментів зі створення перших контактних лінз, які він спочатку одягав кроликам на очі. А потім робив зліпки з трупних очей людей і виготовляв за цими зліпкам лінзи під свої очі, які він носив протягом 2 годин. Почав свою роботу він саме з рогівкових лінз, як з більш простих.
І лише в підсумку 50-х рр. ситуація змінилася на краще, коли чеський фізик Отто Віхтерле спроектував прозорий стабільний полімер, відмінно відповідний для виготовлення м'яких контактних лінз. Цей гідрогелевий полімер був здатний насичуватися водою, пропускати кисень до поверхні ока, що не викликало набряків рогівки. З 1971 р створення Віхтерле лягло в основу масового виготовлення м'яких лінз, зробивши їх доступними для любої людини. Далі проводили власні експерименти за винаходом лінз по всьому світу величезна кількість вчених.
 
В 40 роках минулого століття почало розвиватися виробництво чистих прозорих пластмас, і про скляні лінзи всі забули. Нові лінзи з пластмаси були опуклими, великими, покривали склеру і рогівку. Далі були винайдені вже не дуже великі, тонкі лінзи, які можна було одягати на рогівку. На рогівці такі лінзи утримувалися на місці завдяки капілярному притяганню. Це стало справжнім проривом в галузі офтальмології. Тепер лінзи могли носити все більша кількість людей.
 
Далі були вироблені жорсткі контактні лінзи, які виготовлялися з поліметилметакрилату. Вони не пропускали повітря. Пізніше з'явилися жорсткі газопроникні лінзи, які вироблялися з суміші різних полімерів. Ще одним винаходом в галузі офтальмології стали м'які лінзи, які володіють унікальною можливістю вбирати воду.

Автор: Яна Кукуруза

лінзи, контактні, очі, зір
Оціни пораду →
Переглядів: 923
Рейтинг: 5.0/2

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ