АвторизаціяРеклама

» » » Ожиріння - це симптом, а не хвороба

Ожиріння - це симптом, а не хвороба

Ожиріння - це симптом, а не хвороба Ожиріння - це симптом, а не хвороба

Оскільки більшість експериментальних і клінічних досліджень енергетичного балансу пов'язано з проблемою ожиріння, в першу чергу слід підкреслити такі особливості:

Ожиріння і надлишок маси тіла - це не синоніми, хоча особи з надмірною масою тіла зазвичай страждають ожирінням. Деякі спортсмени - професіонали з украй гіпертрофованими м'язами мають, судячи за стандартними таблицями маси і зростання, надлишкову масу тіла, але їх жирова тканина не містить надмірних запасів жиру, а жирові клітини не збільшені в розмірах. Показники метаболізму у таких осіб відповідають «нормі».

Ожиріння можна визначити, як збільшене відкладення триацилгліцеролів в адипоцитів. Поділ на нормальне і надлишкове відкладення жиру довільний, і різні фахівці по- різному проводять цю межу. Деякі не вважають ожирінням такий стан, при якому маса тіла перевищує ідеальну менш ніж на 20 %, але ця цифра приймається не всіма. Так, деякі фахівці з харчування вважають, що до 30 % світового населення харчується занадто надлишково, а в таблицях страхових компаній «ідеальна» маса тіла завищена.

Багато клініцисти та епідеміологи все ще розглядають ожиріння як єдиний стан. Однак, подібно анемії або гіпертонії, ожиріння - це тільки симптом, а не хвороба. Воно свідчить про ті чи інші порушення енергетичного балансу, які можуть виникати з безлічі причин. В даний час зроблені спроби розробити класифікацію ожиріння з урахуванням причин його виникнення в тому випадку, коли ці причини встановлені, і окремих характерних ознак. Кожна людина відчуває вплив різних генетичних, психологічних, фізичних і метаболічних факторів, а також факторів зовнішнього середовища. Наявність або відсутність відкладень жиру може визначатися різноманітними поєднаннями цих факторів. Як вже зазначалося, в деяких випадках один фактор може сприяти ожирінню, тоді як інший - діяти в протилежному напрямку (наприклад, переїдання і важка фізична робота).

Один з найбільш важливих принципів сучасних «поведінкових» підходів до проблеми ожиріння полягає в необхідності розглядати кожну гладку людину в поєднанні з конкретними умовами її фізичної і психічної діяльності. Такий аналіз, що вимагає тимчасових витрат, іноді дозволяє оцінити відносну роль окремих факторів у патогенезі ожиріння.

Автор: Геннадій Булка

ожиріння, програма, позбутись, Дієти, здоровья, схуднення, дієта, жир, симптом, хвороба
Оціни пораду →
Переглядів: 1949
Рейтинг: 5.0/3

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ