АвторизаціяРеклама

» » » Танцюй з радістю і для душі

Танцюй з радістю і для душі

Танцюй з радістю і для душі Первісні люди не могли зрозуміти багато явищ природи і надавали їм божественне значення, тому первісний танець носив більшою мірою обрядовий характер. Він грав величезну роль в житті племені і був зазвичай способом спілкування людини і божества. Так як у танці брали участь практично всі члени племені, то це позитивно позначалося і на єднанні людей.

Особливу роль грали жіночі танці (ритуальні). Жіночий образ був пов'язаний в першу чергу з продовженням роду, силою природи і з мисливською вдачею, а також показував зв'язок вождя племені з тотемом. Жінки брали участь в обрядах вогню під час невдалого полювання, перевтілювалися в образ рослини, корисного для племені, символізуючи при цьому культ родючості. У багатьох племенах був поширений культ змій, тому жінки часто шикувалися в ланцюжок, потилицю в потилицю, щільно взявшись за лікті, і робили плавні, зигзагоподібні рухи, що нагадують рухи змій.

В Середньовіччі домінантним функціям танцю стали спілкування і емоційна розрядка, а танець став способом виразу заборонених, в тому числі сексуальних, емоцій. У цей період з'явилися професійні танцівники: жонглери, Буффон (блазні), фіглярі (фокусники, акробати), а разом з ними на площу для танців стали виходити і люди простих станів. Танець був якоюсь віддушиною для людей різного віку. Під час християнських свят люди співали і танцювали у храмі, з'явилися такі пляски як св. Вітта в Німеччині, тарантела в Італії. В Європі в період чуми XIV століття одним з найпоширеніших був «Танець смерті».

Сьогодні танець зберіг в собі деякі риси, властиві йому і кілька сотень років тому. Як і в часи Середньовіччя, сучасні танці звільняють стримувані почуття і емоції, перерозподіляють надлишкову енергію. Зберігся і елемент невербального спілкування, що існував ще в первісному суспільстві. За допомогою танцю люди налагоджують відносини, пізнають інших людей і себе. Можливість висловлювати почуття сьогодні виходить, як правило, на перший план. Однак з танцю повністю зникла його спочатку головна функція - функція обряду. Їй на зміну прийшла практична користь, адже танець позитивно позначається на здоров'ї людини, зменшує тривожність, напругу й агресію, впливає на самоорганізацію.

Автор: Вікторія Квін

радість, музика, рухи, Танцюй, душа
Оціни пораду →
Переглядів: 1422
Рейтинг: 5.0/2

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ