АвторизаціяРеклама

» » » Електронна книга: бібліотека у вашому кармані

Електронна книга: бібліотека у вашому кармані

Людина, що читає в громадському транспорті - картина звична. Правда, останнім часом книга дещо видозмінилася - замість пухкого тома, гострі кінці якого впираються в пасажирів години пік, тепер в руках у більшості читачів невеликий електронний пристрій - рідер. І все частіше можна чути, що дні "паперових" видань выдходять у минуле.

Електронна книга, це, власне, не книга як така, а "пристрій для читання електронних книг". За допомогою нього можна зручно і безпечно для зору читати будь-які літературні твори, що існують в електронному форматі. За твердженнями розробників він продуманий так, щоб очі не втомлювалися.

Це його головна відмінність від популярних смартфонів і комунікаторів. За допомогою цих пристроїв теж можна читати закачані з Інтернету тексти, але через специфіку їх підсвічування це небезпечно для зору читачів.

В електронних же книгах використовується особлива технологія відображення інформації, відома як "електронний папір". На відміну від дисплеїв телефонів і комп'ютерів електронний папір імітує друк на звичайному папері, формуючи зображення у відбитому світлі. Попросту кажучи, не випромінює світло, а відображає його, як лист простого паперу. Саме ця технологія і дозволила електронним книгам стати більш затребуваними.

Великий плюс рідера полягає в тім, що ви можете вмістити в ньому цілу бібліотеку. Особливо ця ідея сподобалася тим, хто переживає за школярів і студентів. Не потрібно тягати в одному портфелі важкі підручники, легкий і зручний пристрій вмістить їх усі, та й поводитися з ним простіше - поклав на парту і всі уроки він там лежить, тільки кнопку натискай, щоб текст у вікні поміняти.

Але і супротивників електронних книг є чимало. В основному, це люди старшого покоління. Ті, хто не мислить себе без дорогого серцю ритуалу: відкрити нову, що пахне друкарською фарбою книгу, дбайливо перегорнути сторінки, сісти за стіл і заглибитися в читання...

Багато хто і зовсім бачать в ридерах першу ластівку загибелі вітчизняної культури. Мовляв, і так люди книги читати перестали, а тут і зовсім кинуть.

Але згадаймо, як з'явилися перші друковані книги. Російський першодрукар Іван Федоров, який сьогодні уособлює собою прогрес і просвітництво, змушений був залишити Москву і переїхати на периферію держави . А все через те, що співгромадяни вкрай негативно сприйняли новий вид книги - друкований. У ті часи книги писалися від руки виключно церковнослужителями і не були призначені для широких мас.

Вважалося, що книга - священний атрибут церкви, а написане слово настільки важливе, що не можна його вживати вголос, а тільки лише для збереження священних текстів - Біблії, релігійних настанов та іншого, подібного. Переслідувачі Івана Федорова трубили: "Гріх простим читати Апостол і Євангеліє"!

Але, як показує життя, прогрес утримати неможливо. Наприклад, творці Оксфордського словника англійської мови офіційно заявили, що словник припиняє друкуватись у паперовому варіанті. З 2010 року - тільки в електронному вигляді. Причиною послужила... нерентабельність друкованого видання через стрімкий розвиток Інтернету. Тобто, ніхто не хоче купувати друковану версію словника, коли її спокійно можна завантажити з офіційного сайту. От і вирішили творці не витрачати зайві кошти на друкарню, видавців і т. д.

Проте "ховати" друковану книгу теж поки зарано. По-перше, у нас в Україні ще досить багато тих людей, хто її любить і цінує, та й потім прогрес у нас, особливо в регіонах, йде повільно, так що електронна книга туди ще не скоро добереться.

Хоча вже сьогодні є офіційні електронні бібліотеки, які співпрацюють із видавництвами, на сайтах яких будь-який інтернет - користувач може законно купити вподобану книгу, що вийшла. Звичайно, вартість електронної книги набагато нижче, ніж друкованої. Єдине "але": не всі видавництва поки випускають книги в двох варіантах, тому в електронному вигляді новинки надходять у продаж з деяким запізненням порівняно з друкованою продукцією.

Нам, по суті, випала рідкісна можливість - бачити чергову зміну вигляду книги. І, напевно, не варто це сприймати як катастрофу, а, навпаки, радіти, що книга змінюється разом з суспільством, щоб як і раніше залишатися затребуваною і близькою читачеві.

Однією із найпопулярніших та найзручніших електронних книжок являється PocketBook. До речі, створена в Україні! Продукти компанії PocketBook завжди виділялись високою якістю та зручністю у використанні. Рекомендуємо вам ознайомитись з цінами на pocketbook та обрати собі, або близьким чудовий подарунок!

Бібліотека, читання, книги, електронна книга, pocketbook, рідер
Оціни пораду →
Переглядів: 1308
Рейтинг: 5.0/3

ЗАЛИШТЕ СВОЮ ДУМКУ

avatar

СХОЖІ ПОРАДИ